Hami Mandıralı'dan Mbia övgüsü

Hami Mandıralı'dan Mbia övgüsü
Hami Mandıralı'dan Mbia övgüsü
Trabzonspor'un eski teknik sorumlusu Hami Mandıralı, bordo-mavili takımın yeni transferi Stephane Mbia'nın, kalitesinin tartışılamayacağını söyledi.

TRABZON - Bordo-mavili takımda attığı 219 golle rekor kıran ve 2013-2014 sezonunda Trabzonspor'u çalıştıran Hami Mandıralı, Stephane Mbia'nın Sevilla ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu kazanmış bir oyuncu olduğunu ifade etti.

Mbia'nın La Liga'da oynamış, finaller görmüş, kupalar almış milli takım tecrübesi olan bir oyuncu olduğunu dile getiren Mandıralı, "Kalitesi tartışılmaz. Mbia, orta sahada koşan, rakibi bozan, basit oynayarak topu oyuna sokan faydalı olabilecek bir oyuncu ama önemli olan Trabzonspor'a faydalı olabilmesi" dedi.

Trabzonspor'da Mbia'nın mevkisinde görev yapan oyuncu sayısının fazla olmasına karşın orta sahada görev yapan futbolcunun kariyeriyle ilk 11'de görev alabileceğini dile getiren Mandıralı, "Mbia inşallah uyum sorunu yaşamadan Trabzonspor'a faydalı olacak" diye konuştu.

HAMDİ ASLAN

Trabzonspor'un eski futbolcularından Hamdi Aslan da Mbia'nın "takım oyuncusu" olduğuna vurgu yaptı. Kamerunlu oyuncunun takım içinde sorumluluk aldığına dikkati çeken Aslan, "Mbia iyi bir takımda fazla katkı yapabilir. Bence Trabzonspor'un doğru oyunu oynamaya ihtiyacı var. Eksik mevkiler çok. Birçok pozisyona transfer yapılmalı, transfer politikası doğru çizilmeli" ifadelerini kullandı.

GAZETECİLERİN GÖRÜŞLERİ

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir ise Mbia'nın şampiyonluklar yaşayan bir futbolcu olduğunu belirterek, "İnşallah Trabzonspor'da da faydalı olur, şampiyonluklar, başarılar yaşar. Ancak futbol takım oyunudur.Trabzonspor'da asıl sorun istikrarın sağlanmasıdır" yorumunu yaptı.

Spor Yazarı Adnan Sungur ise Trabzonspor'da ön libero mevkisinde Medjani, Aytaç Kara, Fatih Atik gibi oyuncuların bulunduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:
"Salih Dursun da aynı bölgede görev yapabiliyor. Bu bölgeden birkaç oyuncuyu satmadan Stephane Mbia'yı transfer etmek bana göre lükstür. Mbia, agresif, mücadeleci, rakipten top çalma özellikleriyle olumlu görüntü veriyor ama hücuma katılımda aynı derece başarılı olduğu söylenemez." (AA)