'Hamilton en iyi F1 pilotu olabilir'

Formula 1'de sezona çok iyi bir başlangıç yapan ve organizasyon tarihinde, ilk üç yarışında da kürsüye çıkan bir pilot olarak tarihe geçen McLaren sürücüsü Lewis Hamilton'a, takım patronu Martin Whitmarsh'tan destek geldi.

LONDRA - Formula 1'de sezona çok iyi bir başlangıç yapan ve organizasyon tarihinde, ilk üç yarışında da kürsüye çıkan bir pilot olarak tarihe geçen McLaren sürücüsü Lewis Hamilton'a, takım patronu Martin Whitmarsh'tan destek geldi. Whitmarsh, genç İngiliz yarışmacının Formula 1 tarihinin en iyi pilotu olabileceğini iddia etti.
Guardian gazetesine açıklamalarda bulunan Whitmarsh, sezon analizi için halen çok erken olduğunu ancak, genç pilotun çıkışını sürdürmesi durumunda yarışlar tarihinin en iyi sürücüsü olmasında bir engel olmadığını kaydetti. Lewis Hamilton'ın 'efsane bir pilot' olmak için tüm özelliklere sahip olduğunu belirterek, "Dünyanın en iyi pilotlarını diğer pilotlardan ayıran ince çizgiyi görebilirsiniz. Kimin iyi bir pilot olabileceğini, kimin ise ortalama bir sürücü olacağını genel resme baktığınızda anlarsınız. Hamilton gelecek yıllarda F1'e damgasını vuracaktır" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)