Hamilton'dan Vettel açıklaması

Hamilton'dan Vettel açıklaması
Hamilton'dan Vettel açıklaması
Mercedes pilotu Hamilton, üst üste 4. şampiyonluğa çok yakın olan Vettel'in 'büyük bir şampiyon' olduğunu söyledi.

ANKARA (AA) - Lewis Hamilton, Güney Kore Grand Prix'sinde bu sezonki 8. yarış zaferini kazanan Red Bull-Renault'un şampiyona lideri sürücüsü Sebastian Vettel ile ilgili düşüncelerinin yanlış anlaşılmasının istemediğini ifade etti.

Büyük Britanyalı pilot, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından şunları yazdı:
"Seb (Sebastian Vettel) hakkındaki yorumlarıma ilişkin haberlerin bazılarını okudum ve düşüncelerimi, aydınlığa kavuşturmam gerektiğini hissediyorum. Seb büyük bir şampiyon. Ayrıca komik ve mütevazı kişiliğiyle harika bir insan. Sahip olduğu tüm başarıyı hak ediyor. İstikrarlı ve hatasız performans göstermesini sağlayan kendini adamışlığı ve yeteneğine hayranım. Bu, onun gerçek bir şampiyon olduğunun göstergesi."

Vettel gibi önemli sürücülerle yarıştığı için minnettar olduğunu belirten Hamilton, "Kullandığı otomobil hakkında düşündüklerimi dikkate almazsak, günün sonunda mükemmel bir iş çıkarıyor" diye ekledi.

2008 şampiyonu Hamilton, Vettel'in bu sezon üst üste 4. yarışını kazandığı Güney Kore Grand Prix'sinin ardından Alman pilot ile rakipleri arasındaki giderek artan farkın, Formula 1 severleri sıkabileceğini belirtmişti. Vettel ile 2000-2004 sezonlarında üst üste 5 şampiyonluk yaşayan Michael Schumacher'in yarıştığı yılları karşılaştıran Hamilton, şunları kaydetmişti:
"Yarışın başını izlemek için uyandığımı ve sonrasında uyuduğumu hatırlıyorum. Yarışın sonunda tekrar uyanırdım, çünkü sonunda ne olacağını bilirdim. Bugün birçok kişinin aynı şeyi yaptığına eminim."