Hamilton'dan Vettel itirafı

Hamilton'dan Vettel itirafı
Hamilton'dan Vettel itirafı
Mercedes pilotu Hamilton, 2014 sezonundaki kural değişiklikleri olmasa, son 4 yılın şampiyonu Red Bull'a karşı şanslarının bulunmayacağını söyledi.

ANKARA (AA) - Formula 1'deki ikinci sezonunda (2008) şampiyonluğa ulaşan Lewis Hamilton, Autosport dergisine yaptığı açıklamada, 2.4 litre hacmindeki V8 motorlar yerine 1.6 litrelik turbo beslemeli V6 motorlar kullanılmasını öngören 2014 sezonu kurallarının, son 4 yıldır şampiyonluğa uzanan Red Bull-Renault ve Sebastian Vettel'i alt etmek için diğer takımlara önemli bir fırsat verdiğini belirterek, "2014'te, geçen sezonki otomobillerin güncellenmiş versiyonları kullanılsaydı, Red Bull'u geçmek çok zor olurdu. Her şey baştan başlayacağı için mutluyum. Aksi takdirde Red Bull, 5, 6 veya 7. kez şampiyon olabilirdi" ifadelerini kullandı.

28 yaşındaki Büyük Britanyalı pilot, 2009 yılında yaşanan büyük değişime karşın takım ve sürücülerin, kendilerini zirveye çıkaracak çalışma şekillerini bulmak konusunda zaman kaybetmediklerini hatırlatarak, "Kinetik enerji geri kazanım sistemi (KERS) ve diğer kurallarla ayak uydurmak gerçekten kolay olmuştu. O yıl yarıştığım McLaren takımı, ilk yarışa en iyi KERS sistemiyle gelmişti ama otomobil pek iyi değildi. Umarım bu kez iki tarafta da iyi iş çıkarırız" diye konuştu.