Hamit Altıntop Bayern Münih'te

Hamit Altıntop uzun süredir Türk transfer piyasasının 'aşırı' ilgisine mazhar olmuş bir futbolcu. Defalarca Almanya'da mutlu olduğunu, Türkiye'ye gelmek istemediğini söylediyse de...

HAMBURG - Hamit Altıntop uzun süredir Türk transfer piyasasının 'aşırı' ilgisine mazhar olmuş bir futbolcu. Defalarca Almanya'da mutlu olduğunu, Türkiye'ye gelmek istemediğini söylediyse de Türk basınını inandıramadı. Onun tüm açıklamalarına karşın önce Fenerbahçe'ye, sonra Galatasaray'a, ardından yine Fenerbahçe'ye transfer ettiler. Fakat öyle görünüyor ki, bu asılsız transfer haberleri artık bitmek zorunda. Zira Hamit henüz kesinleşmemiş olmasına rağmen gelecek sezon için Bayern Münih'le anlaştığını duyurdu bile.
Henüz kulüplerden yapılmış resmi bir açıklama yok ama Hamit Altıntop, Bild gazetesinin eki Sportbild'e yaptığı açıklamada Bayern'le anlaştığını belirterek şunları söyledi: "Bayern Münih'ten gelen üç yıllık teklifi kabul ettim. Schalke kulübü bu kararı daha kolay verebilme konusunda bana çok yardımcı oldu, yol gösterdi." Hamit açıklamasında Bavyera temsilcisinde forma giymenin kişisel gelişimi açısından da çok yararlı olacağına inandığını dile getirdi. Hamit, "Münih'in benim için bir sonraki adıma yönelik bir sıçrama tahtası olacağına inanıyorum" diye konuştu. (Spor Servisi)