Hamit Altıntop patladı: Para...

Hamit Altıntop patladı: Para...
Hamit Altıntop patladı: Para...
Milli futbolcu Hamit Altıntop, Brezilya'ya 4-0 mağlup ettikleri özel maçta kendilerini ıslıklayan taraftarlara tepki gösterdi: Kulüp başkanları, yöneticiler kendilerini sorgulasın. Sadece para vermek yeterli değil...

İSTANBUL - Karşılaşmadan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hamit Altıntop, kendi sahalarında kötü bir skor aldıklarını aktararak, şöyle konuştu:
"Kabul etmemiz gereken Türk futbolu, bu milli takıma da yansıyor. Zorlu bir süreç, kötü bir süreçteyiz. Bunu kabul etmemiz lazım. Bunu kabul ettikten sonra iyi analiz etmemiz gerekiyor. İşimize sevgiyle, saygıyla ciddiyetle dürüstlükle yaklaşmamız gerekiyor. Gerekiyorsa uyumadan kolları sıvayıp çalışmamız lazım. Hedefimiz olması gerekiyor. Birbirimizi kandırmayalım, yetersiz olduğunu biliyoruz. Ancak ilk hedefimiz bunu kabul etmek, ondan sonra küçük küçük adımlar atmak ve haddimizi bilmek."

Türkiye 0-4 Brezilya


Hataları birlikte aşabileceklerini vurgulayan tecrübeli futbolcu, "20 yaşındaki yavrumuzu ıslıklamak, affedersiniz küfür etmek Türk milletine yakışmaz. O yavrumuza hiçbir konuda yardımcı olmaz. Bütün kulüp başkanları, yönetimdeki insanlar kendilerini sorgulamaları lazım. Futbol içinde olduklarında futbol için ne yaptılar. Sadece para vermek, 'ben bu transferi yaptım, ben bu kadar para verdim' demek, bunlar yeterli değil. Önemli olan sevgi, saygı ve doğruları yapmak" ifadelerini kullandı.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde A Grubu'na Kazakistan'la yapacakları maçın çok önemli olduğunu belirten Hamit, "Kazakistan'la önemli bir maça çıkacağız, sonuç ne olursa olsun birbirimizi sevelim. Birbirimizin ayıplarını örtmesini bilelim. Türk kültüründen, ailemizden, dinimizden bunu öğrendik" dedi. (AA)

FIFA'dan skandal Süleyman Demirel hatası