Hamit Altıntop'a 'dalya' hediyesi

Bundesliga'da geçen hafta liderliği Werder Bremen'den devralan Schalke, Hertha Berlin'i 2-0 yenerken, Bremen ekibinin dün yenilmesinin ardından takipçisiyle arasındaki puan farkını altıya çıkardı ve zirvedeki yerini biraz daha sağlamlaştırdı.

GELSENKIRCHEN - Bundesliga'da geçen hafta liderliği Werder Bremen'den devralan Schalke, Hertha Berlin'i 2-0 yenerken, Bremen ekibinin dün yenilmesinin ardından takipçisiyle arasındaki puan farkını altıya çıkardı ve zirvedeki yerini biraz daha sağlamlaştırdı. AufArena'da Hertha'yı konuk eden Schalke'nin gollerini 64. dakikada Kuranyi ve 75'te Lövenkrand kaydetti. Mücadeleye yedek başlayan Altıntop kardeşlerden Halil 71, Hamit ise 82. dakikada oyuna dahil oldu. Hamit, Schalke'de 100. maçına çıkarken, milli futbolcuya karşılaşma öncesi 100 sırt numaralı forma hediye edildi.
Werder, Schalke yenilgisinin yaralarını sarmak için çıktığı Stuttgart deplasmanında 4-1'lik bir hezimete uğradı. Stuttgart puanını 41'e yükselterek, Werder ile arasındaki puan farkını bire indirdi. Sonuçlar: Leverkusen-Frankfurt: 2-2, Hamburg-B. Dortmund: 3-0, Mainz-Cottbus: 4-1, M'Gladbach-A. Aachen: 0-0. (Spor Servisi)