Hamit'in futbol hayatı tehlikede

Hamit'in futbol hayatı tehlikede
Hamit'in futbol hayatı tehlikede
Galatasaray, Devler Ligi'nde Kopenhag'ı mükemmel bir futbolla devirdi. Ancak Hamit'ten gelen haber, sarı-kırmızılıların sevincini gölgede bıraktı.

Kadir ÇETİNÇALI / İSTANBUL (DHA) - Uzun süredir sahalardan uzak kalan Hamit Altıntop'un sakatlığı sürüyor. Kulüpten bu yönde resmi bir açıklama yapılmasa da, milli futbolcunun bel rahatsızlığı yüzünden ikinci kez operasyon geçirmesi bekleniyor.

Dünya Galatasaray'ı konuşuyor


CİDDİ BİR RİSK ALTINDA

Spor hekimleri, bel rahatsızlığının ikinci kez operasyonla sonuçlanma mecburiyetinin normal insanlar için bile ciddi bir risk oluşturduğuna dikkati çekerek, Hamit Altıntop'un futbol hayatının tehlikeye girdiği görüşünde.

Galatasaraylı futbolcu, önümüzdeki günlerde belindeki rahatsızlığı yüzünden ameliyat olursa, bu sezonu kapatmak zorunda kalacak. Ancak tecrübeli oyuncu, çok çalışarak sağlıklı günlerine dönse bile, ikinci ameliyat sonrası hiçbir zaman eski sportif performansını bulamayacak.

Arena'da sayısız mesaj


EN FAZLA KAZANAN YERLİ OYUNCU

Futbol Federasyonu'nun bu sezon ilk kez uygulamaya soktuğu 6+0+4 kuralı sonrası yerli oyuncuların önemi arttı. Ancak Hamit Altıntop gibi önemli bir oyuncudan uzun süre faydalanamayacak olmak, teknik heyeti fazlasıyla sıkıntıya soktu. Yılda 3 milyon euro ile sarı-kırmızılı takımın en fazla kazanan yerli oyuncusu konumunda bulunan Hamit'in, bu durumu yönetimde ayrı bir sıkıntı yaşatıyor.

Aslan'ın muhteşem ikilisi