Hamza Hamzaoğlu: Bundan daha acı bir ders olamaz

Hamza Hamzaoğlu: Bundan daha acı bir ders olamaz
Hamza Hamzaoğlu: Bundan daha acı bir ders olamaz
Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, maç sonu yaptığı açıklamada, "Bundan daha acı bir ders olamaz herhalde" yorumunda bulundu.

Uzatma dakikalarında kalesinde gördüğü 2 golle Çaykur Rizespor'a 4-3 mağlup olan Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, maç sonu yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "Bu dersleri almamız lazım. Bundan daha acı bir ders olamaz herhalde" yorumunda bulundu.Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: "Konuşulacak hem çok şey var hem de yok... Çok sayıda maçta zoru başaran oyuncularım galip durumdayken oyunu yavaşlatmayı, elimizde tutmayı başaramadı. Demek ki bunun üzerine ciddi bir şekilde durmak zorundayız. Rizespor'u tebrik ederiz. Umut'un kartları bana hafif gibi geldi. Hakem hakkında konuşmak istemiyorum ama Umut bilerek dirsek atacak en son oyuncudur bu liglerde. Bu dersleri almamız lazım; bundan daha acı bir ders olamaz herhalde... Saha zeminini kumlamışlar maalesef, oyuncularımızın da adaleleri gitti." 

'NE YAPIP EDİP...'

Hamzaoğlu şöyle devam etti: "Her şeye rağmen son dakikalara zoru başarmış, sakatlıklardan çıkıp, geriden gelip 3-2 öne geçmiş bir Galatasaray takımı uzatmalarda iki gol yememeli. Ne yapıp edip topu kenarlara taşıyabilmeli, zaman kazanabilmeli, zamana oynamayı başarabilmeli. Çünkü gole ihtiyacın yok ve 10 kişi kalmışsın. Son dakikalarda yapmış olduğumuz inanılmaz hata ve faturayı ağır ödedik. Bugüne kadar yaşadığımız aynı maçlar oldu. Defalarca konuştuk, ama demek ki insanoğlu aynı hatayı yapmaya devam ediyor. Bunun üzerinde biraz daha durmamız gerekecek. Bir kişinin yapağı bir şey değil. Takım halinde yapılacak bir şey. Beraber savunma yaparsın, 10 kişi kalmışsın, topa sahip olduğunda kaybetmeden güvenli paslarla kenarlara taşırsın, oralarda zamana oynarsın. Oradan çıkıp golü ararsın belki, oyunu çirkinleştirmeden. Ama bunları başaramıyoruz maalesef. Aşmak zorundayız ve aşacağız. Bunun gibi bir çok maç yaşayacağız. Öne geçtiğimiz maçları da korumayı becermemiz lazım." 

TRANSFER İÇİN HENÜZ ERKEN

Hamza Hamzaoğlu, transferle ilgili bir soruya da, "Transfer için henüz erken. Her transfer döneminde bize fayda sağlayacak her oyuncuyu alabiliriz. Bakıyoruz, oyuncu izlemelerimiz devam ediyor. Scout ekibimiz çalışıyor, bizler izliyoruz. Ama şu anda transfer konuşulacak zaman değil, şu an erken. Sneijder iyi oynadı diye düşüyorum. Oyunu yönlendirdi, yönetti. Elinden geleni yaptı. Hepsi bugün aslında geriye düşünce gerekli mücadeleyi ortaya koydular. Bizim sıkıntımız skoru koruyamamaktı. O dakikaya kadar her şey istediğimiz gibi gelişti. Sakatlıklara rağmen geriden gelip öne geçebildik. Bizim eksiğimiz, hatamız bu skoru koruyamamak oldu. Oyunun git-gelleri oldu. Biri Selçuk'un sakatlığıydı, sonra Hakan'ın sakatlığı. Semih'te de inşallah ciddi bir şey çıkmaz. Boynunda problem var. Maçı kaybettik, ama oyuncularımızı da kaybetmek bizi daha fazla üzdü. Kenarda Emre ve Bilal vardı. Topa sahip olmak için kullanabileceğimiz oyuncular vardı. Ama hiçbirini kullanamadık. Rizespor'u tebrik ediyoruz" diye yanıt verdi.

KARAMAN: TARİHİ MAÇA ŞAHİT OLDUK

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise, "Öncelikle önemli galibiyet aldık. Bugün oyuncularımız 3'ncü dakika mağlup duruma düşmemize rağmen 4-3 kazandı. Aslında maçtan önce hafta içi çalışmalarımızda Galatasaray'ın Benfica maçı nedeniyle yorgun olacağını düşündük, son 20 dakikada yapacağımız oyuncu değişiklikleriyle tamamen oyuna hakim olmayı planladık. Oraya kadar 0-0 veya 1-0 gelelim istedik. Galatasaray ile oynamak kolay değil. Hücuma çıkarken yaptığımız pas hataları oyuncu kalitesiyle ilgili. Galatasaray'ın attığı gollere bakın, oyuncu kalitesi üst düzeyde. Mağlup duruma düşmememiz gerekirdi. Rize şehri ve Çaykur Rize takımı tarihi maça şahit oldu. Bu maçı iki kez geriye düşüp bu sonuca getirmek tarihe bir sonuç. Ezilmedik biz, mücadelemizi çatır çatır gösterdik. O kadar basit top kaybı yapabiliyoruz ki... Başkana maçtan sonra, 'bana lütfen iki tane kaliteli oyuncu alın' dedim. Topu kapmak için inanılmaz mücadele ediyorsunuz, ama 2-3 pas sonra rakibe teslim ediyorsunuz. Oyuncuları geliştirmeye çalışıyoruz. Fazla sevinmeye ve böbürlenmeye gerek yok. Eksiklerimiz var. Sadece çalışmayla giderilecek değil, kaliteli oyuncuların takıma katılmasıyla olacak bir şey" diye konuştu.