Hamza Hamzaoğlu için Bursaspor iddiası

Hamza Hamzaoğlu için Bursaspor iddiası
Hamza Hamzaoğlu için Bursaspor iddiası
Bursaspor Yönetim Kurulu'nun, geçen hafta Galatasaray'dan ayrılan Hamza Hamzaoğlu ile anlaştığı iddia edildi. Yeşil-beyazlı takım bu hafta Galatasaray ile oynayacağı için anlaşmanın bu karşılaşmanın ardından ilan edileceği öne sürüldü. Ancak genç hoca, Bursaspor'dan kendisine teklif gelmediğini açıkladı.

Ertuğrul Sağlam ile yollarını ayıran Bursaspor'da tek gündem yeni teknik direktörün kim olacağı. Ersun Yanal, Murat Yakın, Zico, Bülent Uygun ve Hamza Hamzaoğlu'nu listesine alan yeşil beyazlılarda taraftarlar, yönetimin seçimini merakla bekliyor.

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; yönetim kurulu, seçimini çoktan yaptı. Geçtiğimiz hafta Galatasaray’la yollarını ayıran Hamza Hamzaoğlu ile anlaşma sağlandı. Genç teknik adamla yapılan görüşmelerde her konuda mutabakata varıldı. Resmi açıklamanın henüz yapılmamış olmasının nedeni ise Bursaspor'un bu hafta deplasmanda Galatasaray’la kozlarını paylaşacak olması.

GALATASARAY MAÇINA ERSEL UZGUR'LA ÇIKACAK

Hamza Hamzaoğlu, ilk maçını 3 kupa kaldırdığı sarı-kırmızılı ekibe karşı oynamak istemiyor. Bu süreci dinlerek geçirmek isteyen Hamzaoğlu’nun yerine Timsah’ı, Galatasaray maçına Ersel Uzgur çıkaracak.

HAMZA HAMZAOĞLU YALANLADI

Hamza Hamzaoğlu, basında çıkan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek yeşil-beyazlı kulüpten teklif almadığını söyledi. Bursaspor Kulübü'nden hiç kimsenin kendisini aramadığını, öne sürüldüğü gibi bir görüşmenin olmadığını vurgulayan Hamzaoğlu, "Bursa'dan, kulüp dışında eş dost arayanlar oldu, 'Bursaspor'u düşünür müsün?' şeklinde ancak kulüpten benimle temasa geçen olmadı. Bursaspor ile anlaştığım haberleri doğruyu yansıtmıyor" dedi.

Hamzaoğlu, yeşil-beyazlı kulüpten teklif gelmesi halinde bunu değerlendirilebileceğini kaydetti. Teklif durumunda öncelikle hedeflerin ve diğer projelerin masaya yatırılması gerektiğini ifade eden Hamzaoğlu, "Bursaspor iyi bir takım. Teklif gelirse ve bu konuda bir mutabakata varırsak Bursaspor'da çalışmak isterim" diye konuştu.

ERTUĞRUL SAĞLAM'DAN VEDA MESAJI

Öte yandan Ertuğrul Sağlam, kulübün resmi internet sitesinde yer alan bir veda mesajı yayınladı. Sağlam, mesajında şu ifadeleri kullandı:
"Geçmişte ulaşılan büyük başarıları yeniden yakalayabilmek adına geldiğim ancak beklentinin uzağında kalınmasıyla yollarımızın ayrıldığı Bursaspor camiasına bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Görev süremiz boyunca yanımızda yer alan Başkan ve yönetim kurulu üyelerine, kent liderlerine ve Bursaspor camiasının bütün paydaşlarına desteklerinden dolayı teşekkür ederim.”