Hamza Hamzaoğlu tarih yazıyor

Hamza Hamzaoğlu tarih yazıyor
Hamza Hamzaoğlu tarih yazıyor
Galatasaray'da Cesare Prendelli sonrasında o dönem için 'sürpriz' sayılabilecek bir kararla göreve getirilen Hamza Hamzaoğlu, sarı-kırmızılı takıma belki de en değerli şampiyonluklarından birine taşıyan teknik direktör olmak üzere...

Hamza Hamzaoğlu, Türk Telekom Arena'da 2-0 kazandıkları Beşiktaş maçının ardından yaptığı açıklamada, “Şükürler olsun, iyi bir sonuç aldık. Oyuna baktığımız zaman her iki takım da istediğini aldı. Beşiktaş iyi oynamak ve kazanmak istedi, bunu yaptılar. Bizden daha iyi oynadılar. Bizim ihtiyacımız olan galibiyetti, oyuncularımız ne yapmamız gerekiyorsa onu yaptılar. Kaldı 1 maçımız, bu maçı da kazanarak şampiyonluğu doyasıya kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

Galatasaray tarihinde çok ilginç tesadüf!

" FENERBAHÇE 'NİN MAÇI BİZİ İLGİLENDİRMİYOR"

"Fenerbahçe takılırsa,şampiyonluğunuzu ilan edeceksiniz" hatırlatması üzerine ise 45 yaşındaki hoca, "Doğru, olabiliriz. Ancak kendi maçlarımız üzerinden hesap yaptık, Fenerbahçe’nin maçı bizi ilgilendirmiyor, biz o şekilde bakıyoruz. Önümüzde 1 maç var ve o maçı da kazanarak şampiyon olmak istiyoruz” diye konuştu.

TARİHİ BAŞARIYA ÇOK YAKIN

"Tarihe geçmek için artık sadece 90 dakikamız kaldı. Bunun ne demek olduğunu kelimelerle anlatamayız” diyerek, bu tabloyu özetleyen Galatasaray'ın teknik patronu, camia için çok kıymetli olan 20. şampiyonluğu elde edip, yıldız takma sevincini yaşayan ilk yerli teknik adam olacak.

Sarı-kırmızılı kulüp, ilk yıldızını Brian Birch, ikinci yıldızını Reiner Hollmann ve üçüncü yıldızını Mircea Lucescu ile takmıştı.

Ve Sneijder sözünü tuttu!