Hamza Hamzaoğlu yeni transferi açıkladı

Hamza Hamzaoğlu yeni transferi açıkladı
Hamza Hamzaoğlu yeni transferi açıkladı
Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Beşiktaş kalecisi Cenk Gönen'in transferi için kulüpte bir toplantı yaptıklarını belirterek, "Cenk transfer büyük oranda bitti" dedi.

EDİRNE - Galatasaray U21 takımı, Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Edirnespor'un sezon açılışı nedeniyle bu kente gelerek hazırlık maçı yaptı. 25 Kasım Şehir Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ikinci yarısında Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu da tribünde yer aldı.

Cimbom'da Gökhan Zan sürprizi!

"BİR BARDAK SUDA FIRTINALAR KOPARILIYOR"

Edirne Belediye Başkanı CHP 'li Recep Gürkan, Hamza Hamzaoğlu'na sırtında "Hamzaoğlu" yazılı Edirnespor formasını hediye etti. Ardından konuşan Galatasaray'ın teknik patronu, Edirne'de Trakyalılarla birlikte olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi. Daha sonra gazetecilerin golcü Burak Yılmaz'ı sorması üzerine konuşan Hamzaoğlu, Burak'ın takımdan gitmesini istemediğini ifade ederek, "Burak veya bir başkasının gitmesini istemiyorum. Burak ve Alex Telles'e teklifler vardı. Biz zaten kadromuzu şekillendirdik, sadece transfer sezonu sonuna kadar birkaç takviye yapacağız. Umuyorum ki tüm arkadaşlarımız bizimle bu sezona başlayacaklar. Maçtan sonra bugün çalışmamıza başladık. Kötü bir mağlubiyet aldık ama tabii eksiklerimizi görmemizin yanı sıra yaptığımız iyi şeyleri de göz ardı etmiyoruz. İyi bir maç oynadığımızı düşünüyorum. Kazanma adına her şeyi yaptığımızı ama sadece gol olmadığı için bunda başarılı olamadığımızı çok net görüyoruz ve biliyoruz. Maalesef bir bardak suda fırtınalar koparılmaya çalışılıyor. İşte Burak'ı çıkarıyoruz olay oluyor, diğerini çıkarıyoruz olay oluyor. Buna belki biz de biraz çanak tutuyoruz, bizim de biraz davranışlarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Ama bu küçük olaylar yüzünden büyük hedeflerden uzaklaşacak değiliz. Küçük şeylerden de yılacak değiliz. Yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Doğru yolda olduğumuza inanıyoruz" dedi.

Sarı-kırmızılı taraftarların yıldız futbolcu transferi beklentilerine de değinen Hamzaoğlu, gerçeklerin göz ardı edildiğini söyledi. Galatasaray'ı bundan sonraki yıllara da hazırladıklarını anlatan Hamzaoğlu, "İnsanlar tabii ki popülist beklenti içerisinde ve istekler içerisinde oluyor. Ama gerçekler var, bunları göz ardı edemeyiz. Biz Galatasaray Kulübü'nün bundan sonraki yıllarda da hem Avrupa'da hem de diğer platformlarda sürekli kalıcı olan ve varlığını sürekli hissettiren bir kulüp olması yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda geçen seneden daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Kötü başlamış olabiliriz. Bu bizim için çok önemli bir şey değil. Biz önümüzdeki haftalardan itibaren yine doğru yola girip, yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

"CENK GÖNEN BÜYÜK ORANDA BİTTİ"

Beşiktaş kalecisi Cenk Gönen için kulüpte bir toplantı yaptıklarını ve transferin büyük oranda bittiğini kaydeden Hamzaoğlu, "Şimdi toplantıdan çıktık. Son durumda herhalde ufak tefek şeyler var onların üzerinde görüşmeler var. Büyük oranda bitti, bitecek gibi görünüyor. İnşallah bir aksilik olmaz, Cenk'i aramızda görmek isteriz" ifadelerini kullandı.

"BURAK İLE KONUŞTUK"

Burak Yılmaz'ı oyundan çıkardığı için eleştirilen Hamza Hamzaoğlu, kendisiyle görüştüğünü ve aralarında bir sorun olmadığını ifade etti. Burak'tan memnun olduğunu ancak daha fazlasını beklediğini belirten Hamzaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Burak ile konuştuk. Şimdi herkesin şunu bilmesini istiyoruz. Oyuncuları zaman zaman eleştiririz. Kendi içimizde alırız, çıkarırız, kenarda bekletiriz, bunların hepsi oyuncumuzdan daha iyi verim alabilmek için yapılan şeylerdir. Burak'tan memnun olmazsak zaten aramızda tutmayız. Yani söyleriz yönetime, 'Burak ile çalışmak istemiyoruz' deriz, yolları ayırırız. Burak'tan memnunuz fakat daha fazla istediğimiz için zaman zaman bu tür şeyler yaşamak zorunda kalıyoruz. Burak ile bugün konuştuk, kendisine inandığımızı, güvendiğimizi ama daha fazlasını vermek zorunda olduğunu konuştuk. O da 'Bundan sonra hocam hiç merak etme, inşallah beklentilerinize cevap vereceğim' dedi. İnanıyorum Burak'a. Takımımıza en üst seviyede katkı sağlayacak, aynı şekilde diğer oyuncularından memnunum. Bu maçta yenildik belki ama bu maçtaki performanslarımdan ve sahadaki mücadelelerinden dolayı oyuncularımdan memnunum."

ŞAMPİYONLAR LİGİ KURASI

Şampiyonlar Ligi'ndeki kuradan hangi takım çıkarsa çıksın Galatasaray olarak herkese karşı oynayabileceklerini kaydeden Hamzaoğlu, "Kimlerin çıkacağını bilemeyiz. Ne olursa olsun bu takımların hepsi ile karşılaşabiliriz. Hedefimiz öncelikle gruptan çıkmak ve çıkacağımıza inanıyorum. Kuralar çekildiğinde kimlerle oynayacağımızı hepimiz göreceğiz. Kim olursa olsun bizim için fark etmez, biz Galatasaray'ız herkese karşı çıkar oynarız" diyerek sözlerini noktaladı.

Açıklamalarının ardından taraftarların yoğun ilgisine maruz kalan Hamzaoğlu, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri kırmadı. Stattaki altyapı oyuncularının yanına giden Hamzaoğlu, onlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Hazırlık maçında Edirnespor, Galatasaray U21 takımını 1-0 mağlup etti. Engin ÖZMEN (DHA)

5 yılın en kötü Galatasaray'ı