Hamza Hamzaoğlu'na 5 yıllık sözleşme!

Hamza Hamzaoğlu'na 5 yıllık sözleşme!
Hamza Hamzaoğlu'na 5 yıllık sözleşme!
Sarı-kırmızılılar, son iki yılı opsiyonlu 5 sezonluk mukaveleyi Hamza Hamzaoğlu'nun önüne koyacak. Bu sezon 500 bin Dolar alan 45 yaşındaki çalıştırıcı, ilk yıl 1 milyon 750 bin Dolar kazanacak, diğer 2 sezon 250'şer bin Dolar zam alacak.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Cesare Prandelli’den sonra göreve getirilen ve ‘evlat tarifesi’ uygulanarak 500 bin Dolar'a imza atan Hamza Hamzaoğlu ile masaya oturacak ve 3 yıllık sözleşme sunacak. Sözleşmeye 2 yıllık opsiyon maddesinin de konulacağı bildirildi. Bu durumda Hamzaoğlu 5 yıl Galatasaray’ın hocası olarak görev yapacak.

İşte Galatasaray'ın 4 yıldızlı forması

KOŞULSUZ KABUL

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habee göre; başarılı teknik adamın yıllık ücretinin ilk sene için 1 milyon 750 bin Dolar, ikinci yıl 2 milyon Dolar, son sezon için ise 2 milyon 250 bin Dolar olarak planlandı.

Galatasaray’daki geleceği ile ilgili bugüne kadar net ifadeler kullanmayan Hamzaoğlu, Beşiktaş maçından sonra, “Kulübün bana ihtiyacı olduğunda teklif geldi ve koşulsuz kabul ettim. Yine yöneticilerimiz benimle devam etmek isterse şartsız devam etmekten onur duyarım” diyerek yönetime mesajı iletmişti.

Hamzaoğlu’nun gerek teknik adamlığından gerekse kişiliğinden ve uyumlu yapısından son derece etkilenen Dursun Özbek’in bu nedenle genç teknik adamla uzun yıllar çalışmak istediği belirtildi. Özbek’in, Bursa maçından sonra Hamzaoğlu ile sözleşme imzalayıp transfer için hocasının vereceği raporu değerlendireceği ifade edildi.

"BEDAVA DA OLSA YİNE ÇALIŞIRIM"

Galatasaray’a unutulmayacak bir şampiyonluk yaşatan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, önce yöneticilerle birlikte Feriye Lokantası’ndaydı, daha sonra oyuncuların isteğini kırmayarak Reina’da soluğu aldı. Hamzaoğlu sözleşmesiyle ilgili sorulara, “Hayatta parayı önemsemem. Bunu asla polemik yapmam. Galatasaray’da bedava da çalışırım” dedi.

Hamzaoğlu, Wesley Sneijder konusunda ise “Burada çok mutlu ve sorumluluk alan bir futbolcu. Bize bir şey demedi. Ancak bir futbolcu 'Oynamak istemiyorum' derse yapacak bir şey yok. Buna saygı gösteririm. Hayat prensibim bu benim” ifadelerini kullandı.

Prandelli herkesi şaşkına çevirdi!