Hamza Hamzaoğlu'na 500 bin Dolar!

Hamza Hamzaoğlu'na 500 bin Dolar!
Hamza Hamzaoğlu'na 500 bin Dolar!
Galatasaray'ın yeni teknik patronu Hamza Hamzaoğlu, yönetim ile yaptığı görüşmede, "Alacağım miktarı siz belirleyin" dedi. Bu sezon için 500 bin Dolar alacak başarılı hoca, Ersun Yanal'ın 4'te 1'i kadar kazanacak.

Sarı-kırmızılı yönetimin, “İçimizden biri” diyerek kafasındaki tek teknik adam adayı olan Hamza Hamzaoğlu, üslubu ve tavrı ile idarecilerin takdirini kazandı.

Mali açıdan zor günler geçiren Galatasaray , Hamza Hamzaoğlu ile ekonomik bir anlaşmaya imza atacak. Genç teknik direktörün, sarı kırmızılı kulübün yöneticileri ile yaptığı görüşmede tek kuruş hakkında dahi konuşmadığı dile getirildi. Sözleşme süresi ya da ücreti hakkında bir talepte bulunmayan Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray yönetimiyle gerçekleştirdiği görüşmelerde, “Sözleşmeyi de alacağım miktarı da siz belirleyin” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim açıkladı: Galatasaray...


‘BAŞARILI OLURSAK DEVAM EDERİZ’

Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Galatasaray yönetiminin, görev süresi olarak belirlediği 5 aylık kontratı da kabul eden Hamzaoğlu, “Başarılı olursak devam ederiz” derken, genç teknik adamın ücretini de sarı-kırmızılıların Başkanı Duygun Yarsuvat ve yöneticiler belirledi. Buna göre Galatasaray’ın yeni teknik direktörü, 6 ay için toplam 500 bin Dolar alacak.

Başkan Duygun Yarsuvat’ın belirlediği bu rakamı kulüpteki diğer idareciler ve kurmayları da onaylarken, Galatasaray Hamza Hamzaoğlu ile teknik direktörlük için oldukça uygun bir ücrete anlaşmış oldu.

ERSUN YANAL'IN 4'TE 1'İ

Henüz 2 hafta önce Trabzonspor'un başına geçen Ersun Yanal bu sezon için 1 milyon 470 bin euro olacak (Yaklaşık 4 milyon TL) alacak. Hamzaoğlu'nun alacağı para ise 500 bin dolar (1 milyon 100 bin TL).

BUGÜN RESMEN GÖREVDE

Hamza Hamzaoğlu bugün sarı kırmızılı ekibe imzayı atıp, resmen görevine başlıyor. Galatasaray Kulübü’nün yeni hocası, bugün saat 14.00’te Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılacak imza töreni ile çalışmalarına start vermiş olacak.

İLK MAÇI ESKİŞEHİR’E KARŞI

Hamzaoğlu, Galatasaray’ın başında ilk maçına Türkiye Kupası’nda Eskişehir’e karşı çıkacak. Sonra da ligde eski takımı Akhisar Belediyespor karşısında sınav verecek.

Hikmet Karaman: Terim veto ettiyse ayıp etmiş!