Hamza Hamzaoğlu'ndan Grosskreutz açıklaması

Hamza Hamzaoğlu'ndan Grosskreutz açıklaması
Hamza Hamzaoğlu'ndan Grosskreutz açıklaması
Alman futbolcu Kevin Grosskreutz'un transferinde yaşanan skandal ile sarsılan Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, merak edilen konular hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TRT Spor 'un canlı yayınına katılan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"YOĞUN SÜREÇ NEDENİYLE HATA OLUŞTU"

"Yaklaşık 2 aydır takip ettiğim bir oyuncuydu. Aslında trasferi düşünmediğim zamanda, Kevin'i getirmemiz , sağlık kontrolleri derken süreç biraz uzadı. Melo'nun gidişi, Alex'in gidişi. Yoğun bir süreç yaşandı. Bir hata oluştu. Yoğunluktan kaynaklanan bizim sistemimizden kaynaklanan... Melo ve Alex'i göndermemize gerek yoktu. Buradan halledebilirdik. Ama biz Kevin'i buraya getirmemiz lazımdı, sağlık kontrolünü burada yapmak zorundaydık. imzaları burada atmak zorundaydıK. Ama sorun değil. Biz Kevin'i farklı altrenatiflerde düşünmüştük. İleriye dönük bir oyuncu olduğu için transferini istemiştik. Sorun değil. Ocak ayında yanımızda olacak."

Galatasaray ve Grosskreutz, CAS'a gidiyor

"MELO ÖNCE 'KALMAK İSTİYORUM' DEDİ, SONRA GİTTİ"

"Melo ile konuştuk, kalmaya karar verdiğini söyledi. Biz de anlaştık. Son gün Melo geldi. Gitmek istediğini söyledi. Hocam böyle bir teklif var, ben gidip oynamak istiyorum dedi. Gitmek isteyen bir oyuncuya son gün gidemezsin demek sorun yaratır. İki oyuncu da kendisi gitmek istedi. Melo'nun yerini doldurabileceğimizi düşünüyoruz. Kaldı ki karlı bir transfer olduğunu düşünüyoruz. Alex'in yerini de kapatabiliriz, Olcan, Carole ve Hakan Balta ile doldurabiliriz."

"TELLES DE KENDİ GİTTİ"

"Telles de yine aynı şekilde, gitmek istediğini söyledi ve biz de ona izin verdik. İki oyuncu gitmek istedi, biz iki oyuncunun yerini de doldurmak istiyoruz. Karlı bir transfer yaptığımızı düşünüyoruz. Telles'in yerini Carole, Olcan ve Hakan ile doldurabiliriz. Bruma'yı gönderdik Sinan Gümüş oynasın diye. Melo'nun da yerini de doldurabiliriz. Telles seneye tamamen giderse de biz onun yerine adam hazırlıyoruz."

"BU KADRO ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE YETER"

Kevin haricinde 24 kişilik bir kadromuz var. Biz bu kadroyla hem Şampiyonlar Ligi'nde hem de ligde devam edebileceğimize inanıyoruz. Kevin takımla birlikte çalışacak. Bunu doğru buluyorum. Takımdaki arkadaşlarıyla tanışma fırsatı olacak. Onu da Ocak ayında en hazır halinde takıma katmış olacağız.

MUSLERA'YA DESTEK VE SNEIJDER MÜJDESİ

"Hatalar olabilir. Muslera ile ilgili herhangi bir teklif gelmedi. Zaten bırakacak durumumuz da yok. Muslera'yı isteselerdi göndermezdik zaten. Bizim ligde, Şampiyonlar Ligi'nde ve kupada hedeflerimiz var. O hedeflerden vazgeçmiş değiliz. Yediği goller bence çok normal. Herkes gibi o da hata yapacaktır. Muslera iki maçta talihsiz goller yedi. Benim için önemli değil. Muslera, yine bizim Muslera. Çıkıp yine takımımıza olumlu şekilde katkı sağlayacak. Wesley Sneijder ile görüşüp sözleşmesini uzatacağız. Onunla ilgili bir sıkıntı yok. Takımı sahiplenen bir karaktere sahip."

Ahmet Çakar: Dursun Özbek'ten özür diliyorum

"HERKES ELEŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR"

"Çok kötü bir durumda değiliz ama kulübümüzün de bir durumu var. Biz de ihtiyacımız olanı aldık. Bizim istemediğimiz hiçbir oyuncu alınmadı ve hiçbir oyuncu da gitmedi burada. Bizim burada söylediğimiz düşündüğümüz her şeyi başkanımız yaptı. Buradan teşekkür ediyorum başkanımıza. Kulüple ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu sene 28'le sınırlanan bir şartlar var. Bizim amacımız kadromuzu boşaltmaktı. Bunlar hiç konuşulmuyor. Çok önemli katkılar var aslında kulübümüze. Herkes tutup eleştirmeye çalışıyor. Ben anlam veremiyorum bunlara. Biz hep güvensizlikle hareket ediyoruz. Bir hoca getiriyoruz. Sonra o hocayı eleştiriyor. Hep bir güvensizlikle hareket ediyoruz."

"YILDIZ OYUNCU İSTERİM AMA..."

"Yıldız oyuncu istemez miyim? Ama benim kendimi başarılı sayabileceğim konu kendi yaratabileceğim, ortaya çıkaracağım yıldız oyunculardır. Şimdi yüksek maliyetle bir yıldız transferi yaptık, şampiyon olduk, herkes memnun oldu ve belirli maliyetin altına girdim. Sonra UEFA geldi dedi ki; 'Seneye Şampiyonlar Ligi'ne gidemezsin...' E ben ne anladım o zaman bu transferden?"

"ATLETICO MADRID KORKAK OYNUYOR"

"Şampiyonlar Ligi'ndeki grubumuz kağıt üzerinde kolay görünse de başaramayacağımız bir grup değil. Biz kendi değerlerimize sahip çıkarsak birçok şeyi başarabilecek gücümüz var. Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçı burada oynuyor olmamız bizim bir avantaj. İyi bir mücadele edip iyi bir sonuç elde etmek için oynayacağız. Atletico Madrid korkak oynuyor. Senelerden beri o kültürü aldıkları için. Savunma anlamında doğru duruyorlar. Hücum anlamında da etkili oyuncular var. İyi bir takımlar ama onlara yenebilecek gücümüz var."

"BURAK YILMAZ, TAKIM VE ARKADAŞ SEVGİSİYLE DOLU"

"Burak inanılmaz duygusal bir çocuk. Takım ve arkadaş sevgisiyle dolu bir çocuk. Avusturya'da bir çift kale yapıyoruz; fazla koşmuyor. Aldım yeleği bir başkasına verdim. Rakipten 3 kişiyi sakatladı hırstan. Burak bunu görmeli ve tekrar yapmalı diye Sivasspor maçının ikinci yarısında o yüzden oyuna aldık. Maksimuma ulaştırmaya çalışıyorum. Çünkü potansiyeli inanılmaz."

"İNANILMAZ DESTEK OLUYOLAR"

"Ben çok üzülmüyorum. Ben kulübüm için üzülüyorum. O sosyal medyayı eleştirenler kimler. Biz çok olumlu eleştiriler de alıyoruz. Takımımızın yaptıklarını bilen elde edilen başarıları takdir eden taraftarlarımız var. Burada olan her şeyden herkes etkileniyor. Taraftarlarımız bize inanılmaz destek oluyorlar."

'Bence transferi de Selçuk yapsın'