Hamza Hamzaoğlu'ndan transfer açıklaması

Hamza Hamzaoğlu'ndan transfer açıklaması
Hamza Hamzaoğlu'ndan transfer açıklaması
Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, "Transfer haberleri sürekli çıkıyor. Furkan ve Umut'un dışında bir girişimimiz olmadı" dedi.

DİYARBAKIR - Hamza Hamzaoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor maçı sonrası değerlendirmede bulundu. Hamzaoğlu, oyuncularının performansından memnun olduğunu ve kazanmak için oynadıklarını söyledi. Forma şansı bulmayan oyuncularına şans vermeyi önemsediğini belirten Hamzaoğlu, "Koray Günter ve Emre Can'ın durumu iyi. Bugün ikisinden de memnunum. Oynadıkça daha iyi olacaklar" ifadesini kullandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un maçta iyi futbol sergilediğini vurgulayan Hamzaoğlu, şöyle konuştu:
"Rakip, özellikle maçın başlarında oldukça etkili ataklar gerçekleştirdi. Diyarbakır ekibinde tanıdığım oyuncular var. Şeyhmus maçın sonunda bile gol pozisyonuna girdi. Diğer oyuncular da çalıştıklarında daha iyi olacaklar. Beraber çalıştığımız arkadaşlar var. Onları burada görmek bizi mutlu etti. İnşallah bundan sonra da başarılı performans sergilerler."

"İYİ BİR TEKLİF OLURSA DEĞERLENDİRİRİZ"

Goran Pandev'ni transfer edileceğine yönelik bir soru üzerine Hamzaoğlu, şu yanıtı verdi:
"Transfer haberleri sürekli çıkıyor. Ama bizim bu yönde bir girişimimiz olmadı. Yani Furkan ve Umut'un dışında bir girişimimiz olmadı. Onların oynaması için bu kararı aldık. Hepsinden memnunuz. Ama genç oyuncuların oynayabilecekleri yerlerde 6 ay geçirmeleri hem onlar hem de kulüp için iyi olacak. Biz bütün oyuncularımızdan faydalanmayı düşünüyoruz. Hem kulüp hem de onlar için iyi bir teklif olursa değerlendiririz."

"GENÇLER FUTBOL SEVGİSİNDEN MAHRUM KALDI"

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan ise Galatasaray ile başa baş oynadıklarını ancak bazı teknik konularda yetersiz kaldıklarını söyledi.

Maçta zaman zaman üstün bir oyun sergilediklerini vurgulayan Demirbakan, "Gol olana kadar kalemize çok gelmediler. Bazı teknik konularda yetersiz kaldık. Kısa oynayacağımız yerde uzun, uzun oynayacağımız yerde kısa oynadık" diye konuştu.
Demirbakan, Galatasaray'ı aldıkları galibiyet nedeniyle tebrik ederek, "Stada verilen rapor yüzünden maça az sayıda taraftar alındı. Biraz tolerans gösterilmeliydi. Diyarbakır'da 450 bin genç nüfus var. Verilen raporun içeriğini bilmiyorum ama bu değerlendirilmeliydi. Gençler futbol sevgisinden mahrum kaldı" ifadesini kullandı.

"İLK GELEN TOP GOL OLDU"

Takım kaptanı Erhan Eren de galibiyet almak istediklerini ancak bunu gerçekleştiremediklerini belirterek, "İlk gelen top gol oldu. Yine dengeyi kurduk. İkinci gol maçın kopma noktası oldu. Biz elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz" dedi. (AA)