Hamza Hamzaoğlu'nun film gibi hayat hikayesi

Hamza Hamzaoğlu'nun film gibi hayat hikayesi
Hamza Hamzaoğlu'nun film gibi hayat hikayesi
Lig şampiyonu Galatasaray'ın teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, gazetecilerle sohbetinde 'film gibi' hayat hiyakesini paylaştı. Hamzaoğlu, babasının tüm ailesini Yunanistan'dan gizlice Türkiye'ye kaçırmasının ardından 10 yıl kimliksiz yaşamak zorunda kaldığını anlatırken duygu dolu anlar yaşadı.

RADİKAL-  Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensupları ile gerçekleştirdiği kahvaltı sonrasında yaptığı özel sohbette, filmlere konu olacak yaşam hikayesinden kesitler anlattı. Hamza Hamzaoğlu, babasının tüm ailesini Yunanistan'dan gizlice Türkiye 'ye kaçırmasının ardından 10 yıl kimliksiz yaşamak zorunda kaldığını ve futbol oynarken kimliği olmaması yüzünden lisans çıkartılamadığını anlatırken, duygulu anlar yaşadı. Futbolcu olarak 2 şampiyonluk yaşadığı Galatasaray'da, sezon ortasında görevi devralmasıyla birlikte çifte kupalı zafer yaşatan Hamza Hamzaoğlu'nun futbola başladığı çocukluk dönemleri ise dramatik anılarla yüklü.

'HEM OKUDUM HEM OFİS BOYLUK YAPTIM'
Yıllarca futbol oynamasına karşın kimliği olmadığı için lisans çıkartamayan Hamza Hamzaoğlu, sonrasında bir polisin yardımı ile Ankara 'ya giderek kimlik sahibi olabildiğini belirtti. İzmirspor altyapısında oynarken hem okuduğunu, hem de bir avukatın yanında ofisboy olarak çalıştığını anlatan Hamza Hamzaoğlu, çocukluğunun müthiş bir yoğunluk ve çalışma ile geçtiğini de söyledi. Hukuk ofisinin yanı sıra dönem dönem inşaatlarda da çalışıp beraberinde hem okuyup, hem de futbol oynadığını anlatan Hamza Hamzaoğlu'nun anıları Galatasaray muhabirlerine de duygulu dakikalar yaşattı.

(Kadir ÇETİNÇALI-DHA)