Hamza Hamzaoğlu'na şok suçlama!

Hamza Hamzaoğlu'na şok suçlama!
Hamza Hamzaoğlu'na şok suçlama!
Galatasaray'ın sezon başında Nikola Kalinic ve Evgen Konoplyanka ile çok düşük maliyetlere anlaşma sağladığı ancak teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun her iki oyuncuyu da istemediği iddia edildi. Galatasaray'ın eski sportif direktörü Cüneyt Tanman, "İki futbolcunun da yetki belgelerini bize gönderdiler ancak Hamzaoğlu istemedi" dedi.

Beyaz TV'de yayınlanan 'Derin Futbol' programına konuşan futbolcu menajeri Doğan Ercan, bu sezon Avrupa'da en büyük çıkışı yapan futbolcular arasında yer alan Nikola Kalinic ve Evgen Konoplyanka'nın sezon başında çok uygun maliyetlere Galatasaray'a transfer olabileceğini, ancak kendi oyuncularını isteyen Hamza Hamzaoğlu'nun bunu engellediğini iddia etti.

Şampiyonlar Ligi tarihine geçen anlaşma!

"HAMZAOĞLU 'KALINIC BİZDE OYNAYAMAZ' DEDİ"

Kalinic'i satın alma opsiyonuyla kiralama şanslarının bulunduğunu belirten Ercan, "Kalinic ve Konoplyanka'yı sezon başında alacaktı Galatasaray. Hem de uygun fiyata. Kalinic'in kiralama bedeli 500 bin Euro, satın alma opsiyonu ise 2 milyon Euro idi. her şeyi Cüneyt Tanman'ın üzerine yıkıyorlar ya, insanlar bunu bilsin. Konoplyanka da Sevilla'ya gitti. Yarın Barcelona'ya transfer olacak. Hamzaoğlu 'bizde oynayamaz' dedi. Kalinic de Fiorentina'da kral oldu" ifadelerini kullandı.

TANMAN: HAMZAOĞLU İKİSİNİ DE İSTEMEDİ

Galatasaray Yönetim Kurulu üyeliğinden geçtiğimiz Ağustos ayında istifa eden Cüneyt Tanman, Doğan Ercan'ın iddiasını doğrulayarak, "Sezon başında Kalinic ve Konoplyanka'nın menajerleriyle temas kurduk. Hatta bize yetki belgelerini yolladılar ama Hamza hoca istemedi. İkisini de beğenmedi. Yöneticilerin arasında da 'Bu ikisini alalım' dedim. O tarihte ne Denayer ne Grosskreutz alınmıştı. Daha birçok oyuncu var bu tarz. Söylemekle kalmıyoruz, görüntüleri var. Oynadıkları 7-8 maçın kısaltılmış görüntüleri hocaların önüne geliyor. Galatasaray scouting ekibinin hazırladığı görüntüler var. İzledikten sonra takımın oyun şekline yaramayacağını söyledi. O dönemde düşük maliyetle kiralayabileceğimiz, satın alma opsiyonuyla alabileceğimiz oyunculardı. Genelde kendi tercihlerini almak üzerine bir plan yapmıştı. Kendi oyuncularını aldı. Bir tek Niasse alınmadı. Onu da ben ayrıldıkta sonra alabilme fırsatı vardı. Kalinic, Galatasaray'ın ihtiyacı olan bir oyuncuydu" şeklinde konuştu.

HAMZAOĞLU: NE 500 BİN EURO'SU, 7-8 MİLYON EURO

Hamza Hamzaoğlu, oyuncularla görüşüldüğünü ancak fiyatlarının öyle söylendiği gibi düşük olmadığını vurguladı. Genç hoca, "Onları bize getirdiklerinde fiyatları neymiş onu da bir sorun. Sezon başındaki durumumuzu da düşünün, ondan sonra bir karar verin. Ne 500 bini, olur mu öyle şey ya? Bonservisleri için 7-8 milyon Euro söylendi. 500 bin Euro'ya nereye adam alıyorsun? Bundan sonra herkes bir şeyler söyler zaten" dedi.

Galatasaray'da Harry Kewell sürprizi!