Hamzaoğlu: İnancımızı kaybetmedik

Hamzaoğlu: İnancımızı kaybetmedik
Hamzaoğlu: İnancımızı kaybetmedik
Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, 2-1 kazandıkları Eskişehirspor karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada, çok zor bir maç oynadıklarını, sonuç olarak üç puanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Bu tür maçlardan üç puanla dönmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Hamza Hamzaoğlu, şöyle konuştu:
"Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Topa sahip olamadık. Sahaya ve şartlara alışıncaya kadar sıkıntılar yaşadık. Buna rağmen golü bulduk. Bir gol yiyip, devre arasına beraberlikle girdik. İkinci yarıda rakip oyunu daha çok elinde tuttu. Sahada hakimiyet sağlayamadık. İnancımızı kaybetmedik. Son ana kadar kazanma azminden bir şey yitirmedik, galibiyet golünü bulduk. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu galibiyet Galatasaray camiasına armağan olsun."

Hamzaoğlu bir gazetecinin, "Muslera'nın iki haftadır maçın kahramanı olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu, "Kalemizde çok fazla pozisyon görüyoruz demek ki. Çok iyi kurtarışlar yapıyor. Muslera'yı bir kez daha ayrıca tebrik ediyorum. İyi bir kaleci. Ona sahip olduğumuz için şanslıyız" dedi.

Her oyuncunun kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Hamzaoğlu, "Burak Yılmaz ligde gol kralı olan bir oyuncu. Hücum gücümüzde çok önemli bir oyuncu ve eksikliği hissediliyor. Bütün oyuncularım elinden geleni yapıyor" dedi.

Hamzoğlu, tedavisi süren Sabri Sarıoğlu'nun 2-3 hafta sonra takıma katılabileceğini bildirdi. (AA)