Hamzaoğlu: Keyifli bir maç oldu

Hamzaoğlu: Keyifli bir maç oldu
Hamzaoğlu: Keyifli bir maç oldu
Süper Lig'in son haftasında Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kalan Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, "Şampiyonluktan ve rahatladıktan sonra maça çıkmak zor. Bunu da hissettik" dedi.

RİZE - Hamza Hamzaoğlu, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, son maçların her zaman zor olduğunu bildiği için Rize'ye şampiyon olarak gelmenin keyifli olduğunu belirtti.

Şampiyon olarak son karşılaşmaya çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Hamzaoğlu, "İki takım için de keyifli bir maç oldu. Karşılaşmadan 1-1'lik beraberlikle ayrılıyoruz. Şampiyonluğumuz camiamıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Önlerinde çok zor bir Türkiye Kupası maçı olduğunu kaydeden Hamzaoğlu, "En iyi şekilde hazırlanmak zorundayız. İyi takıma karşı oynayacağız. Hazır çıkıp inşallah bir kupa ile daha İstanbul 'a dönmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Galatasaray ile anlaştıklarında yardımcı hocaların fikstürün son maçını kendisine sorduğunu belirten Hamzaoğlu, şunları söyledi:
"Fikstüre dikkat etmedim. Rize'de oynayacağımızı söylediler. Daha önce burada Akhisar Belediyespor ile şampiyonluk yaşadığım için 'Kısmet Rize'de bir şampiyonluk daha yaşamak' dedim. (Rize'ye şampiyon olarak gidelim) diye dua ettik. Burada rahat maç oynadık. Son maça kalmadı."

Rize'de iki kez Saffet Susiç ile iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini ama uyum sağlayamadıklarını kaydeden Hamzaoğlu, Çaykur Rizespor'un son dönemde istikrarı yakaladığını kaydetti. (AA)