Hamzaoğlu: Sneijder bana mesaj attı

Hamzaoğlu: Sneijder bana mesaj attı
Hamzaoğlu: Sneijder bana mesaj attı
Galatasaray ile yolları ayrılan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, görevinden alınma süreci ve görev yaptığı dönemle ilgili bir çok konuya açıklık getirdi.

İSTANBUL - NTV Spor televizyonuna canlı yayında açıklamalarda bulunan Hamza Hamzaoğlu, görev yaptığı 1 yıllık döneme ilişkin kendisini, teknik heyetini ve Galatasaray takımını başarılı bulduğunu belirterek, "Geldiğimizde zorlu hedefler vardı. Dördüncü yıldızın, 20. şampiyonluğun elde edilmesi gerekiyordu. Kazanılması gereken kupalar vardı. Bunların hepsini almışız ve şükürler olsun ki elde edilen başarılardaki bizim de payımız var. Bugün gururunu yaşıyoruz" dedi.

Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst'le çalıştığı dönemde büyük bir uyum sergileyerek, başarılı bir grafik çizdiklerini anlatan Hamzaoğlu, sonraki dönemde bazı sıkıntılar yaşandığını vurgularken, zaman zaman kendisini yalnız hissettiği dönemler olduğuna dikkati çekti.

OYUNCULARIN AÇIKLAMALARI

Hamzaoğlu, görevinden ayrılmasının ardından bazı oyuncuların, iyi çalışmadıkları, taktik anlayışları olmadığı yönünde açıklamaları olduğunun aktarılması üzerine, bu konunun yanlış anlaşıldığını belirtti.

Wesley Sneijder'in kendisine mesaj attığını ve sonra da konuştuklarını aktaran Hamzaoğlu, şunları söyledi:
"Bana, açıklamalarının farklı yöne çekildiğini söyledi. 'Takım olarak daha fazla çalışmamız gerektiğiyle ilgili bir şeyler söylemeye çalıştım' dedi. Bunlara çok takılmıyorum. Göreve yeni başlayan Mustafa Denizli hocamız var. Artık geleceğe yeni bir umutla bakmalılar. Kimsenin, 'her şey güllük gülistanlık' demesini beklemiyorum. O zaman niye değişiklik yapıldı. Oyuncularımın söylemlerini normal buluyorum. Bir cevap vermek gerekiyorsa, o zaman geçen seneki şampiyonluklar nasıl geldi. Bana haber gönderdiler ve yanlış anlaşıldıklarını söylediler. Ben de gönül koymuyorum. İnşallah çok çok başarılı olsunlar."

"MUSTAFA DENİZLİ İLE DÜN GÖRÜŞTÜM"

Sarı-kırmızılı takımın eski çalıştırıcısı, teknik direktör Mustafa Denizli'nin Fatih Terim'le konuştuğu ancak kendisine ulaşamadığı şeklindeki sözleriyle ilgili olarak, dün bir konuşmanın gerçekleştiğini aktardı.
Denizli'nin göreve getirilmesi sonrası tebrik mesajı attığını ancak tecrübeli teknik adamın bu mesajı görmemiş olduğunu paylaşan Hamzaoğlu, "Denizli hocam beni aradığında, telefonum yanımda değildi. Sonra ben aradım ulaşamadım. Önce İzmir'e, oradan da yurt dışına gitmiştim. Telefondan hep uzak durmaya çalıştım. Basın mensupları tarafından hep aranıyordum ve söylediklerim de çok fazla büyütülüyordu. Yurt dışından iki gün önce döndüm zaten ve dün de Mustafa Denizli hocamla görüştüm" ifadelerini kullandı.

Mustafa Denizli ile yarım saatlik bir görüşme yaptığını söyleyen Hamzaoğlu, "Takımla ilgili konuştuk. Benim telefona bakmama, bilerek açmama gibi bir durumum kesinlikle olmaz. Hiçbir hocaya bunu yapmam. Kendisi benim hocalığımı da yaptı. Galatasaray'a getiren kişidir. Başarılı olmasını gönülden arzu ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"KULÜBÜME İLERİDE DAHA İYİ DURUMDA DÖNMEK İSTİYORUM"

Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'da teknik adamlık görevinin sonlandığını ancak ileri dönemde yeniden burada çalışmayı arzuladığını paylaştı. "Şükürler olsun ki bundan yıllar sonra da 4. yıldızı takan, 3 kupa kazanan takımın hocası olarak anılacağım" diyen Hamzaoğlu, "Gelecek yıllarda kulübüm hizmet için beni çağırırsa, tekrar gelip yarım kalan hedeflerimize ulaşmayı arzu ederim. Bu arayı da çok iyi şekilde tamamlayıp, kendimi geliştirip, kulübüme ileride daha iyi durumda dönmek istiyorum" diye konuştu.

Kendisine şu ana kadar gelen bir teklif bulunmadığını dile getiren başarılı teknik adam, "Biraz dinlenmeyi uygun görüyorum ama çok fazla da değil. Bekleyerek kendimizi geliştiremeyiz. Bir yerde çalışmamız lazım. İşimi seviyorum. Farklı tecrübelerle kendimi geliştirip, biraz daha üzerine katmam gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle yurt dışından gelecek olası teklifleri düşünüyorum. Bursaspor'un teklifte bulunduğu doğru değil ama şartlar ve proje uygun olursa her yerde çalışabilirim. Her kulüpte çekinmeden işimi yaparım" ifadelerini kullandı.

"ANAHTAR SÖZCÜK, 'BEN SÖZLEŞMESİNİ UZATIRDIM' DEMEM"

Galatasaray'da görevinden alınması sürecini anlatan Hamzaoğlu, Umut Bulut'un sözleşmesinin uzamasıyla ilgili bölümün yaşanan krizde etkili olduğunu anlattı. Hamzaoğlu, Başkanı Dursun Özbek'in kendisine gerekçe olarak, otomatikman uzamasaydı dahi Umut Bulut'un sözleşmesini kendisinin uzatacağı yönündeki sözlerini gösterdiğini anlatırken, "Anahtar sözcük, 'ben sözleşmesini uzatırdım' demem. Herkes biliyor ki yetki bende değil. Demek ki o güne kadar olan şeyler üzerine birikti. Böyle bir şey yaşadık. Ancak her oyuncum için aynı reaksiyonu verirdim" şeklinde konuştu. (AA)