Hamzaoğlu ve Ataman ile devam

Hamzaoğlu ve Ataman ile devam
Hamzaoğlu ve Ataman ile devam
Galatasaray Kulübü'nün 23 Mayıs'ta yapılacak seçimli olağan genel kurulunda başkanlığa aday olan Dursun Özbek, başkanlığa seçilmesi halinde, futbol takımını çalıştıran Hamza Hamzaoğlu ve erkek basketbol takımının koçu Ergin Ataman ile devam edeceklerini açıkladı.

İSTANBUL - Mevcut yönetimde başkan yardımcılığı görevini üstlenen Dursun Özbek, yönetime seçildikleri durumunda futbol takımı teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu ile yollarına devam edeceklerini söyledi.

Hamzaoğlu'nun Galatasaray 'ın bağrından çıkan bir isim olduğunu dile getiren Özbek, "Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'a hizmet etme aşkıyla yanan bir kardeşim. Çok eskiden beri tanıyorum. Zaten göreve biz getirdik. Ona güvendiğimizden ve ne derece Galatasaraylı olduğunu bildiğimizden dolayı göreve getirdik. Eğer genel kurul bana yönetme yetkisini verirse, Hamzaoğlu yine benim antrenörüm olacak" diye konuştu.

"ATAMAN İÇİN TASARRUFUMUZ BELLİ"

Özbek, yönetime gelmeleri durumunda Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman'la ilgili tasarruflarının da belli olduğunu söyledi. Ataman'ın çok iyi bir Galatasaraylı olduğunu ve kendisiyle iyi ilişkileri bulunduğunu aktaran Özbek, "Eğer biz göreve gelirsek tasarrufumuz belli. Şu anda birlikte çok iyi çalışıyoruz ve çok iyi bir iletişimimiz var. Seçilmemiz durumunda basketbol şubesi için ne yapacağımız belli" diye konuştu.

Basketbol şubesi için bütçelerini yaptıklarını anlatan sarı-kırmızılı başkan adayı, şöyle konuştu:
"Basketbolda yine başarı odaklı bir Galatasaray var. THY Avrupa Ligi'ne katılacak ve şampiyonluk için mücadele edecek bir takımın yapısını kuruyoruz. Bunu yaparken bir mali disiplini de beraberinde getiriyoruz. Biz gördük ki, bu disiplini sağladığımız takdirde hiç zorluk çekmeden zirveye oynayacak bir takım yapmak mümkün. Bunu Ergin Ataman'la paylaştık. Şu konuda endişe olmasın. Galatasaray bugüne kadar hangi konseptle takımlarını oluşturmuşsa, bundan sonra da aynı şekilde, hatta bir basamak yukarıda kadro oluşturacaktır. Gelişimin, yeni yönetimlerin, farklılıkların gelmesi bunu gerektirir." (AA)