Hamzaoğlu'ndan Mario Gomez itirafı

Hamzaoğlu'ndan Mario Gomez itirafı
Hamzaoğlu'ndan Mario Gomez itirafı
Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, "Mario Gomez'i transfer etmeyi düşündük, ama 9 milyon Euro bonservis istediler. Kendisi de yıllık 5 milyon Euro istedi" dedi.

Avusturya'nın Windischgarsten kasabasında yeni sezon hazırlıklarını Galatasaray 'da teknik patron Hamza Hamzaoğlu, antrenman sonrası basın mensuplarıyla sohbet etti.

Hamzaoğlu'nun birbirinden önemli açıklamaları şöyle:
"Jem Paul Karacan şanssızlık yaşadı, sakatlık geçirdi. Sakatlıktan sonra iyileşti, oynadı. Onu gördüğüm için istedim, mukavelesinin bitmiş olması cazip geldi. Orta sahanın her bölgesinde oynar.

Huntelaar sorusu üzerine, "Forvet transferi düşünüyoruz, fakat fiyatlar yükseğe çıkıyor. Guidetti'yi şu an düşünmüyoruz. Mario Gomez'i düşündük, ama 9 milyon euro bonservis istediler, kendisi de 5 milyon euro net istedi. Ben de isterim yıldız alalım diye ama dengeler var. Sadece bir oyuncuyla maç kazanamam, takım olursan kazanırsın. Eleştiriyorlar, Sabri'ye verilen ücret ve Jem transferi için. Bir takım 11 tane Sneijder'den kurulmaz. 28 tane üst düzey oyuncu alıp burada ne yapacağız? Hangisini oynatacağız. Takım olmaya çalışıyoruz. Kiralıklar, alt yapıdan oyuncular burada. Kolej havasında çalışıyoruz, tıkır tıkır gidiyor, aralarından birkaç tanesini kazansak kötü mü olur? Yani biz hep başkasının yıldızlarını alırsak nereye gideceğiz?"

"MELO ELİMİZİ KOLUMUZU BAĞLIYOR"

Gökhan İnler sorusu üzerine, "Melo bizim elimizi kolumuzu bağlıyor. Kendisiyle konustum. 20 Temmuz'a kadar kararını ver. Bu süreye kadar kendine takım bulacaksan takım bul, geleceksen de artık 20'sinden itibaren aramızda ol. Bunları söyledim ona. Melo bizim oyuncumuz. Gelip oynaması lazım. 1 yıl daha kontratı var. Bildiğimiz bir oyuncu, en azından ne alacağımızı biliyoruz."

"Melo'ya ekstra zaman vermeniz onu kazanmak istemeniz anlamına gelir mi?" sorusu üzerine, "Tabii ki benim oyuncum, ancak isteyerek gelmeli mecburen değil, kafası burada olmalı. Mecburen burada olan futbolcudan fayda göremem. Kendi koşarak gelmeli. O yuzden 20'sine kadar vaktim var. Gitmek istiyorsan tamam, git. Bu açık sana. Ama bir bedeli var bunun. 20'sine kadar ben sana sure tanıyorum. Gideceğin kulüp ile o zamana kadar anlaş. Yoksa buraya gelip hala ben gideceğim, olmaz bu. Ortamın da havası bozulur."

"VERELİM 5 MİLYON EURO, GETİRELİM"

Maxi Pereira-Sabri kiyaslamalari üzerine Hamzaoğlu, "Sabri ile anlaşmayıp onunla 2 katına anlaşsak daha iyi olurdu. İnsanlar bunu istiyor herhalde. Verelim 5 milyon Euro, getirelim o zaman. Şimdi niye hareket edemiyoruz, böyle hareket edildiği için. Hiç borcumuz olmasaydı keşke. 9 milyon Euro verip Mario Gomez'i gururla getirseydik buraya. Kendi oyuncularımıza da daha fazla para verip onları mutlu etseydik. Mecburuz, kulübü düşünmek zorundayız. Antrenör olarak kendi kariyerimi düşüneceğime, yönetime derim ki İstiyorum ben bunu, alın. Almazlarsa almadılar derim, ben ne yapayim derim. Bu mu doğru davranış?"

Lionel Carole ilgili olarak, "İkinci kampa yetişecek. Lille de talip. Ufak pürüzler var, gidereceğiz. Carole bizim ileri dönük projemiz. En azından bizimle zaman geçirmiş olsun. Yeri geldiğinde Alex Telles'in yerine düşünebileceğimiz bir oyuncu. Çocuk bizi istiyor, ben onu biliyorum."

"Bir haftalık süreçte gözünüze giren oyuncu var mı?" sorusuna, "Var, ama isim vermem doğru olmaz. Hepsinden memnunum. Örneğin Emre Can Coşkun 6 ay kiralık gitti, kendine güvenerek, gelişerek geldi."

Yeni transfer Bilal Kısa ile ilgili, "Şu an baskı altında oynuyor. Antrenmanlardaki tavrı sosyal medyanın psikoloji üzerindeki etkisini gosteriyor. Oysa doğru davranışı yapması lazım, tereddüt içinde oynayabiliyor."

"Kiralık gidecek oyuncu var mı?" sorusu üzerine ise, kampta bulunan oğlu Ahmet Efe'yi kiralık gönderebileceklerini söyleyerek espri yaptı.