Hamzaoğlu'nun umudu Semih Kaya

Hamzaoğlu'nun umudu Semih Kaya
Hamzaoğlu'nun umudu Semih Kaya
Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası haftayı lider kapatan Galatasaray'da, zirvedeki yerin sağlamlaştırılması için önce savunmaya neşter vurulacak.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, son haftalarda yenen gollerin rakiplerin becerisinden önce savunma hatalarından kaynaklandığı düşüncesiyle geri dörtlüye yönelik operasyona hazırlanıyor.

Öncelikle sakatlığı tamamen düzelen Semih Kaya'nın, milli maç arası sonrasında kadroya girmesi için hazırlıklar sürüyor. Koray Günter ve Hakan Balta'nın savunmaya beklenen çare olamaması Semih Kaya'nın önemini bir kez daha artırmış durumda. Sağlık ekibinden yapılan açıklamada, bir aksilik olmadığı takdirde Semih Kaya'nın Kardemir Karabükspor maçında teknik heyet istediği takdirde forma giyebilecek duruma geldiği belirtildi.

Hamzaoğlu, savunmada Semih'in dönmesiyle birlikte yapılan pozisyon hataları üstüne çalışmalar yaptıracak. Kanatlarda oynayan Sabri Sarıoğlu, Alex Telles ve Olcan Adın'dan hücuma dönük oyun karakterleri yüzünden savunmaya dönerken dengeli olamadıkları da teknik ekip tarafından not edildi. Bu oyuncuların kademe ve pozisyon hataları da tek tek kendilerine gösterilecek ve hataların minimuma indirilmesi için pratik yapılacak. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)