Hamzaoğlu'nun yerine adı geçen beş isim

Hamzaoğlu'nun yerine adı geçen beş isim
Hamzaoğlu'nun yerine adı geçen beş isim
Hamza Hamzaoğlu ile yolları ayıran Galatasar'da yeni teknik direktörlük için Mustafa Denizli, Christoph Daum, Marcelo Bielsa, Tugay Kerimoğlu ve Hikmet Karaman'ın adı geçerken ayrılığın perde arkası da netleşiyor.

RADİKAL - Hamza Hamzaoğlu ile yolları ayıran Galatasaray'da teknik direktörlük için gözler beş isme çevrildi. Kulislerde Mustafa Denizli, Christoph Daum, Marcelo Bielsa, Tugay Kerimoğlu ve Hikmet Karaman'ın adı geçiyor.

Sarı-kırmızılı kulübün Christoph Daum ile önümüzdeki günlerde görüşeceği iddia edilmişti. Daum, röportajlarında Türkiye'de çalışmaya sıcak baktığını belirtmişti. Daum önceden hem Beşiktaş, hem de Fenerbahçe ile şampiyonluğa ulaşmıştı. Alman çalıştırıcıyı şu an boşta olması ve Türkiye'yi tanıyor olması da bir adım öne çıkartıyor.

Tecrübeli hoca Mustafa Denizli'nin ise özellikle Şampiyonlar Ligi için bir alternatif olabileceği konuşuluyor.

SÜRPRİZ OLDU

Hamzaoğlu ile yolların ayrılması kulüp yönetiminde bir kesim için sürpriz oldu. Kulislerde Hamzaoğlu'nun gidişinde Galatasaray yönetimindeki isimlerden Fatih İşbecer ve Alper Narman'nın etkisi olduğu konuşuluyor. 

Hamzaoğlu'nun bugün Vatan gazetesindeki röportajında yer alan sözlerinin Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek tarafından hoş karşılanmadığı, bununla ilgili Özbek'in kendisiyle bir toplantı yaptığı bu toplantıda iplerin koptuğu söyleniyor.

Yönetimle ile Hamzaoğlu arasındaki iplerin kopmasında genç teknik adamın dün basın mensuplarına yaptığı transfer açıklamalarının da etkisinin olduğu belirtiliyor.

UMUT BULUT FAKTÖRÜ

Hamzaoğlu dün gerçekleşen antrenman sırasında basın mensuplarına transfer konusunda açıklamalarda bulunmuş ve özellikle Umut Bulut konusunda hem bu oyuncuya hem de kendisine yöneltilen eleştirilere cevap vermişti. Genç teknik adamın özellikle, "Umut Bulut'un sözleşmesi otomatik uzamasaydı da ben sözleşmesini uzatacaktım. Umut gibi kim mücadele ediyor bu takımda" sözleri yönetim kurulunda da teki gördü.

Transfer konusunda yönetim kurulu ile Hamzaoğlu arasındaki görüş ayrılıkları da bir süredir gündemdeydi. Yönetim kurulu forvet bölgesi için ceza sahası içinde etkili ve gol yüzdesi yüksek bir oyuncu arayışında olurken Hamzaoğlu dün yaptığı açıklamalardaki gibi Umut Bulut tarzında, İzlandalı Sigthorrsson ya da bu tipte bir futbolcu alınmasını istiyordu.