Hantuchova'ya kötü sürpriz

Sezonun ikinci Grand Slam'i olan Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda, bayanlarda 12 numaralı seribaşı Monica Seles'in ardından, 9 numaralı seribaşı Daniela Hantuchova da havlu attı. Slovak raket Ashley Harkleroad, Amerikalı rakibini 7-6, 4-6 ve 9-7'lik setlerle yenerek sürpriz bir galibiyet aldı.

PARİS - Sezonun ikinci Grand Slam'i olan Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda, bayanlarda 12 numaralı seribaşı Monica Seles'in ardından, 9 numaralı seribaşı Daniela Hantuchova da havlu attı. Slovak raket Ashley Harkleroad, Amerikalı rakibini 7-6, 4-6 ve 9-7'lik setlerle yenerek sürpriz bir galibiyet aldı. Seles de önceki gün Nadia Petrova'ya 6-4 ve 6-0'lık setlerle elenmişti.
Roland Gaross'da tek erkek maçlarında da sürprizler yaşandı. İki numaralı seribaşı Andy Roddick, Sargis Sargsian'a yenilerek turnuvada üst üste ikinci kez ilk turda elendi. Amerikalı ünlü raket Michael Chang da son kez boy gösterdiği turnuvaya gözyaşları içinde veda etti. Chang, Fabrice Santaro'ya yenilerek elendi. Amerikalı 6 numaralı seribaşı Andy Roddick ise Ermeni Sarsis Sargasian'a 7-6, 6-1, 6-2 ve 6-4'lük setlerle boyun eğdi. Lleyton Hewitt, Amerikalı Brian Vahaly karşısında beklenen daha çok zorlandı. Hewitt rakibini 6-4, 6-1, 6-7 ve 6-3 yenerek ikinci tura çıktı. Öte yandan yaklaşık 1.5 yıl önce lösemi nedeniyle kortlardan uzak kalan Amerikalı Corina Morariu, Çek Bedanova'yı yenerek tur atladı. (Spor Servisi)