Harry Kewell futbolu bıraktı

Harry Kewell futbolu bıraktı
Harry Kewell futbolu bıraktı
Avustralya ve İngiltere futboluna ismini altın harflerle kazıyan, 3 sezon Galatasaray forması giyen Harry Kewell, kramponları asma kararı aldığını açıkladı.

Galatasaray 'da geçirdiği süre içinde kişiliği ve futboluyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan 'Oz Büyücüsü', Avustralya'da formasını giydiği Melbourne Heart takımıyla 12 Nisan'da son kez yeşil sahaya adım atacak.

Ve Aysal kararını verdi


Düzenlediği basın toplantısında kararını açıklayan Kewell, "Artık benim için doğru zamanın geldiğini düşünüyorum. Futbolculuk yaparken yapamadığım şeyleri gerçekleştirmek istiyorum. Vücudum hala çok iyi durumda ama artık bırakmalıyım" ifadelerini kullandı.   

Harry Kewell'ın yıldızı İngiltere 'de Leeds United forması altında parlamıştı. Buradan Liverpool'a transfer olan Oz Büyücüsü'nün yolu Anfield'dan sonra Galatasaray'la kesişmişti.

Wesley Sneijder'den Selçuk'a şok hareket


EN GENÇ FUTBOLCU OLDU

Kewell, 17 yaşında Şili karşısında Avustralya Milli Takımı formasını giyerek ülke tarihinde milli olan en genç futbolcu ünvanının sahibi oldu. Avustralyalı yıldız, çıktığı 56 milli maçta 17 kez ağları sarsma başarısı gösterdi.

Yıldız futbolcu, kariyerinde Leeds United formasıyla 181 maçta 45 gol, Liverpool formasıyla 98 maçta 12 gol ve Galatasaray formasıyla da 63 maçta 22 gol bulmayı başardı.

Mancini'den Terim'e şok sözler