Harun Erdenay, Aziz Yıldırım'ı ikna etti

Harun Erdenay, Aziz Yıldırım'ı ikna etti
Harun Erdenay, Aziz Yıldırım'ı ikna etti
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, 12 Dev Adam'ın Başantrenörü Ergin Ataman'a olan tepkisinden dolayı Milli Takım'daki sarı-lacivertli oyuncuları geri çağıracağını açıklayan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı ikna etmeyi başardı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, A Milli Erkek Basketbol  Takımı’na oyuncu göndermeyeceğini açıklamasıyla alevlenen kriz, TBF Başkanı Harun Erdenay’ın ikna çabalarıyla sonuç verdi.

TBF'den Galatasaray'ı kızdıran Ergin Ataman açıklaması

Habertürk'te yer alan habere göre; Fenerbahçe’nin, Antalyaspor ile önceki gün oynadığı karşılaşmadan saatler önce Erdenay ile Fenerbahçe Stadı’nda bir araya gelen Yıldırım, daha önce de defalarca dile getirdiği gibi, kulüp takımı çalıştıran antrenörün Milli Takım’da kesinlikle görev yapmaması talebini yineledi.

Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman ile arasında soğuk rüzgarlar esen ve özellikle son 10 gün içinde yaşanan söz düellosuyla gündeme gelen Yıldırım’ın, 2015 Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan 12 Dev Adam’ın aday kadrosunda yer alan Fenerbahçeli oyuncuları geri çekme konusundaki ısrarlı tutumu, Erdenay’a soğuk terler döktürdü.

ŞAMPİYONA SONRASI MERCEK ALTINA ALINACAK

Erdenay, iki saat süren görüşme sonucunda Başkan Yıldırım’a, Avrupa Şampiyonası sonrasında konuyu derinlemesine mercek altına alacaklarının sözünü verirken, uzun uğraşlar sonunda Yıldırım’ı oyuncuları geri çekmemesi konusunda ikna ettiği öğrenildi.

FENERBAHÇELİ KENAN SİPAHİ KADRODAN ÇIKARILDI

Bu arada 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak olan A Milli Takım’da Kenan Sipahi’nin kadrodan çıkartılmasıyla oyuncu sayısı 14’e düştü.

Son olarak Yunanistan’ın Atina kentinde düzenlenen Akropolis-Eurobank Uluslararası Turnuvası’na katılan A Milli Takımımız’da oyuncu kadrosu şöyle:
"Birkan Batuk, Cedi Osman, Doğuş Balbay, Furkan Korkmaz, Hüseyin Göksenin Köksal, Kartal Özmızrak, Oğuz Savaş, Semih Erden, Melih Mahmutoğlu, Sinan Güler, barış hersek, Robert Lee Dixon (Ali Muhammed), Ersan İlyasova, Furkan Aldemir."

Ekrem Memnun'dan rest: İstifa ederim!