Harun ya İTÜ'ye ya da Fener'e

Türk basketbolunun en büyük yeteneklerinden biri olan Ülkerspor'un takım kaptanı Harun Erdenay, Ülkerspor ile yollarını ayırdı.

İSTANBUL - Türk basketbolunun en büyük yeteneklerinden biri olan Ülkerspor'un takım kaptanı Harun Erdenay, Ülkerspor ile yollarını ayırdı. On yıldan bu yana Turuncu-Yeşilli kulüpte forma giyen ve gerek Ülkerspor, gerekse Milli Takım forması altında sayısız başarılara imza atan yıldız
oyuncu, "Ülkerspor ile yollarımı ayırdım. Ya Fenerbahçe'de ya da İTÜ'de oynayacağım" diye konuştu.
İbrahim Kutluay'ın transferi sonrası kulübüyle yaptığı görüşmeden sonuç alamayan 1.90 boyunda ve 35 yaşındaki ünlü oyuncu, yurt dışından gelen tekliflere rağmen kariyerine Türkiye'de devam etme kararı aldığını belirterek, "Yunanistan ve İtalya'dan aldığım teklif aldığım doğru. Ancak bu yaştan sonra yurtdışı macerasına atılmak istemiyorum. Fenerbahçe de, İTÜ de eski kulüplerim. Bunlardan birinde forma giyeceğim" dedi.
Öte yandan İsveç'te 5-14 Eylül'de düzenlenecek 33. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finallerine katılacak Milli Takım'da dün genel menajer Doğan Hakyemez, oyunculardan İbrahim Kutluay ve Mirsad Türkcan, International Hospital'da sağlık kontrolünden geçti. Hakyemez ile oyuncular İbrahim ve Mirsad'a kulak-burun-boğaz ve ortopedi uzmanları tarafından değerlendirilen check-up kapsamında kanidrar tahlilleri, EKG, eforlu EKG, EKO ve solunum fonksiyon testleri yapıldı. (Spor Servisi)