Has: Camia çok sabırsız

Ünlü işadamı Kadir Has, anılarını yazdığı kitabında 8 yıl ikinci başkanlık ve yöneticilik yaptığı Fenerbahçe'de sık sık başkan ve antrenör değişimini, "Camia çok sabırsız" diye yorumladı.

KAYSERİ - Ünlü işadamı Kadir Has, anılarını yazdığı kitabında 8 yıl ikinci başkanlık ve yöneticilik yaptığı Fenerbahçe'de sık sık başkan ve antrenör değişimini, "Camia çok sabırsız" diye yorumladı. Fenerbahçe'de 1960-1968 yılları arasında yönetim kurulunda yer alan Kadir Has, yeni yayımlanan,
'Vatan borcu ödüyorum' adlı kitabında Sarı-Lacivertli kulübe 8 sayfa yer ayırdı. Kayserili işadamı, "Fenerbahçe'de yönetim niçin sık değişir?' başlığı adı altında Sarı-Lacivertli kulübün bugün içinde bulunduğu durumu özetleyen yazısında şu görüşleri savundu: "Evet, Fenerbahçe camiası sabırsızdır, Galatasaray camiası ise sabırlı. Galatasaray, şampiyonluktaki durumu ne olursa olsun, uzun yıllar bir başkan tarafından yönetilir. Ama, Fenerbahçe yenilmeye görsün, fatura hemen başkana ve antrenörü kesilir. Derhal, olağanüstü kongreye gidilir, başkanla antrenör değiştirilir. Fenerbahçe'deki yöneticilerin performans degerlendirmesi yapılırken mazideki başarılarına bakılmaz. Kararlar anlık verilir. İstikrarın sağlanabilmesi için camianının daha sabırlı olması gerekir. Ne yazık ki bu sabırsızlık, dün de böyle idi, bugün de..." (Spor Servisi)