Hasan: Hakem yemin etsin

Derbide forma giymemesine rağmen 4. hakem Mustafa Çulcu'nun uyarısıyla 90. dakikada yedek kulübesinde Muhittin Boşat tarafından kırmızı kartla cezalandırılan Hasan Şaş, Çulcu'ya büyük tepki gösterdi.

İSTANBUL - Derbide forma giymemesine rağmen 4. hakem Mustafa Çulcu'nun uyarısıyla 90. dakikada yedek kulübesinde Muhittin Boşat tarafından kırmızı kartla cezalandırılan Hasan Şaş, Çulcu'ya büyük tepki gösterdi. Soyunma odasına sinirli bir şekilde giden Hasan, Çulcu'ya birşey söylemediği halde kırmızı kartla cezalandırıldığını iddia etti.
Hasan, küfür etmediğini ileri sürerek, "Çulcu'ya birşey demedim. En sevdiklerimin üzerine yemin ediyorum ki Mustafa Çulcu'ya hakaret etmedim. O da çıksın en sevdikleri üzerine yemin etsin, 'Hasan bana küfür etti' diye. Çulcu delikanlıysa 'Hasan, ben kırmızı kart konusunda bu nedenle uyarı yaptım' desin" diye konuştu. Maç sonrası açıklamalarda bulunan Ali Dürüst, penaltılarının verilmediğini, kırmızı kartın da haksız olduğunu belirterek, "Protokol tribününde oturmakla hakem hocası olunmaz. Bu olayların peşini bırakmayacağız" dedi. (Spor Servisi)