Hasan Kabze: Galatasaray'a yakışan bir şekilde gidiyorum

Rusya'nın Rubin Kazan kulübü ile anlaşan Hasan Kabze, Galatasaray'dan olması gerektiği şekilde ayrıldığını söyledi. Galatasaray A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile birlikte tesislerde düzenlenen basın toplantısıyla veda eden Hasan Kabze...

İSTANBUL - Rusya'nın Rubin Kazan kulübü ile anlaşan Hasan Kabze, Galatasaray'dan olması gerektiği şekilde ayrıldığını söyledi. Galatasaray A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile birlikte tesislerde düzenlenen basın toplantısıyla veda eden Hasan Kabze, Rubin Kazan ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını belirterek, "Galatasaray'da çok güzel günler geçirdim. Zaman zaman mutsuz günlerim de oldu. Kimseyle olumsuz bir olay yaşamadığım ve buradan negatif bir düşünce ile ayrılmadığım için çok mutluyum. Saha dışında da Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Galatasaray'dan olması gerektiği şekilde ayrıldığıma inanıyorum" dedi.
Galatasaray'a gelmeden önce hedefinin forma şansı bulmak ve milli takıma katılmak olduğunu dile getiren Hasan, "Daha sonra da yurtdışına gitmeyi hedefliyordum. Galatasaray'a geldim ve milli takıma da giderek bazı hedeflerimi gerçekleştirdim. Rubin Kazan'ın teklifini yurtdışı olduğu için kabul ettim" diye konuştu. Rusya Ligi'nin kendisini tedirgin etmediğini ifade eden genç futbolcu, "Gidip Rubin Kazan tesislerini gördüm. Şehri de gezdim. Futbol oynamaya elverişli bir yer. Çok fazla sorun yaşayacağımı sanmıyorum" dedi.
Tomas da gidiyor
Bir gazetecinin, 'Galatasaray'da yeterince şans bulduğuna inanıyor musun?' sorusunu, Hasan, "Bunu hocaya sormak lazım. Bana verilen görevleri yerine getirmeye çalıştım. Artık bu sizin takdirinize kalmış" diye cevaplandırdı. Adnan Sezgin de kapılarının her zaman Hasan'a açık olduğunu ifade etti. Sezgin, Hasan Kabze için Rubin Kazan'dan 700 bin avro bonservis bedeli aldıklarını söyledi.
Hasan'dan sonra bir başka Galatasaraylı Stjepan Tomas da Rubin Kazan yolunu tutuyor. Adnan Sezgin, Hasan'ın basın toplantısının ardından Rus ekibinin Tomas'a talip olduğunu, anlaşmaya vardıklarını ve artık Tomas'ın bu kulüple anlaşmasını beklediklerini söyledi. (Spor Servisi)