Hasan Şaş: 6-0'ı örtmek için söylemiyorum!

Hasan Şaş: 6-0'ı örtmek için söylemiyorum!
Hasan Şaş: 6-0'ı örtmek için söylemiyorum!
"Galatasaray, Kadıköy'de 15 yıldır neden kazanamıyor" sorusuna sarı-kırmızılı takımın eski antrenörü Hasan Şaş'tan yanıt geldi. Kadıköy'de kötü oynamadıklarını savunan eski milli futbolcu, ilk golü bulamamaları nedeniyle motivasyonlarının düştüğünü" söyledi.

NTV Spor yorumcusu Hasan Şaş, " Galatasaray , Kadıköy'de 15-16 yıl kazanamadı. Ama 30 yıl da kazanamasa, bana 'Bu maç ne olacak?' diye sorsan 'Bu derbi maçı' diyeceğim, 'Kazananı belli olmaz' diyeceğim" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'a şok üstüne şok!

Fenerbahçe ile Kadıköy'de oynadıkları maçlarda futbol üstünlüğünün hep kendi ellerinde olduğunu vurgulayan eski futbolcu, "Maalesef ilk golü bulamamak, ilk golü yemek o statta moral motivasyonu çok düşürüyor. Ardından sarı veya kırmızı kart çıkıyor ve ne yaptığını bilememe durumu oluyor. Sonra mağlubiyet geliyor" dedi.

"Kadıköy'de futbol olarak çok kötü oynadığımız maç yok" ifadelerini kullanan Hasan Şaş, "2005-2006 sezonunda 4-0'lık maçta çok kötü oynamıştık. Onun dışında, 6-0'lık maçta bile ilk yarı 1-0 bittikten sonra ikinci yarı Arif abinin 2 net pozisyonu vardır. 6-0'lık skoru örtmek için söylemiyorum. Kadıköy'de 2008-2009 sezonunda Cassio Lincoln ile bir gol bulduk, bunun dışında Galatasaray deplasmanda hiç öne geçmedi. Bir maçta Fenerbahçe 30 dakika kaleye gelemedi. Mateja Kezman bir şut çekti, 'Ben auta gitti' dedim. Sonra baktım gol olmuş. Ergün Abi'ye baktım, 'Ne oldu dedim?' O da 'Kafama çarpıp gol oldu' dedi" diyerek şanssızlıktan yakındı" şeklinde konuştu.

Sabri'den alkışlık hareket