Hasan Şaş ağır konuştu: 6 atarlardı!

Hasan Şaş ağır konuştu: 6 atarlardı!
Hasan Şaş ağır konuştu: 6 atarlardı!
Galatasaray'ın eski yardımcı antrenörü Hasan Şaş, 4-0'lık Borussia Dortmund hezimetinin faturasını teknik direktör Cesare Prandelli'ye çıkardı.

NTV Spor 'da yorumculuk yapan Hasan Şaş, Galatasaray 'ın sahasında 4-0 yenildiği maç hakkında, "Borussia Dortmund halı sahada bile bu kadar rahat pozisyona giremezdi. İsteseler 6 atarlardı" dedi.

'Başkanım Türk olsa bugünlere gelemezdim'


Teknik direktör Cesare Prandelli'ye tepki gösteren eski milli futbolcu, "Hala Galatasaray'ı nasıl oynaması gerektiğini bilmiyor. 3'lü orta saha ile bu olmaz. Daha önce Gheoghe Hagi ve Frank Rijkaard böyle oynadı, farklı yenilgiler aldılar. Takımda agresiflikten uzak oyuncular var. Orta sahayı öyle bir kalabalık dizemezsiniz. Galatasaray aynı sistemle oynamaya devam ederse, Arsenal ve Dortmund maçlarında da 4 gol yer. Prandelli bu inadından vazgeçmeli" ifadelerini kullandı.

Borussia Dortmund maçının Galatasaray'ın Avrupa kupalarında oynadığı en kötü maçlarından biri olduğunu savunan Şaş, "Geçtiğimiz sezon 6-1 kaybedilen Real Madrid maçında bile takım daha iyiydi. O maçta iyi oynanan 30 dakika vardı. Dortmund halı sahada oynasa bu kadar pas yapamaz, bu kadar rahat pozisyona giremez. Hafta sonundaki maçı düşünüp rölantiye aldılar. Yoksa 6 gol gereken bir karşılaşma olsa 6 gol atardı" şeklinde konuştu.  

Hasan Şaş, devre arasında yaptığı değerlendirmede ise "Bir takım kendi sahasında bu kadar ezilmez ki, bu kadar ezik oynanmaz ki. Elle tutulur ve konuşacak hiçbir şey yok. Hamit Altıntop bu maça uygun değil. Tarık Çamdal'ın canı çıktı" dedi.   

Burak Yılmaz'dan çok ilginç sözler!