Hasan Şaş: Bir Arda'mız var!

Hasan Şaş: Bir Arda'mız var!
Hasan Şaş: Bir Arda'mız var!
Eski futbolcu Hasan Şaş, Milli Takım'ın başarısızlığı konusunda, "Şunu çok net iddia ediyorum. Türkiye'de futbolcu kalitesi düşmüş. Maalesef artık futbolcu yetişmiyor" dedi.

MARDİN - Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın "Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor" projesi için Mardin'de gençlerle bir araya gelen eski milli futbolcular Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Hasan Şaş, Hakan Ünsal, Ogün Temizkanoğlu, Ali Gültiken ve Semih Yuvakuran, söyleşide sorulara da cevap verdi.

Tanju Çolak, "Futbolun dili dini ırkı yok. Herkes bir forma altında buluşabiliyor, aynı takımı tutabiliyor" dedi. Çolak, Güneydoğu'nun neden bir takımının Süper Lig 'de yer almadığı sorusuna, "Bu bizi de sizi de üzüyor. Bir takımın olması keyif ve heyecan verir" yanıtını verdi.

Hasan Şaş ise Milli Takım'ın aldığı kötü sonuçları konusunda şunları söyledi:
"Herkes alt yapıdan eğitimden bir çok şeyden bahsediyor. Ben gördüğümü söylerim. Şunu çok net iddia ediyorum. Bu ülkede futbolcu kalitesi düşmüş. Maalesef yetişmiyor artık. Babaların yeteneklerine kalmış. Bir Arda'mız var. İnşallah 30 Arda'yı yakaladığımız zaman Türk futbolu belirli bir ivmeye geçer."

Ali Gültiken, futbolu bırakan milli oyuncuların niçin kulüplerden uzaklaştıkları sorusunu, "Kulüp yöneticileri, bırakın bizlerin kulüplerde görev almayı antrenmanları izlemeye bile izin vermiyorlar" şeklinde cevapladı.

Hami Mandıralı ise geçen hafta Mardin'e gelmek istediklerini, bölgede yaşanan olaylardan engel olduğunu söyledi. Mardin'de bölge insanı ile aynı havayı soluduklarını kaydeden Hami Mandıralı, "Duygularımızı düşüncelerimizi paylaşmak için geldik. Bizim tek derdimiz düşüncemiz bu" dedi.Nezir GÜNEŞ (DHA)