Hasan Şaş kıymete bindi

Galatasaray'da yaşanan süpriz gelişmeler, yönetimin 'kesin gitti' gözüyle baktığı yıldız oyuncu Hasan Şaş'ın transferini yeniden gündeme getirdi.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da yaşanan süpriz gelişmeler, yönetimin 'kesin gitti' gözüyle baktığı yıldız oyuncu Hasan Şaş'ın transferini yeniden gündeme getirdi. Devre arasında Sarı-Kırmızılı takıma transfer edilen Haim Revivo'nun gözden çıkarılması ile başlayan krize, Boşnak yıldız Elvir Baliç'in şanssız sakatlığı ve uzun süre sahalardan uzak kalacak olması eklenince, yönetim gözünü, 31 Mayıs'ta sözleşmesi son erecek olan ve Avrupa'nın ünlü kulüplerini peşinden koşturan milli oyuncusuna çevirdi.
Hasan Şaş'ın gitmesine, önce kesin gözüyle bakan Sarı-Kırmızılı yönetim, yıldız oyuncusunu elinde tutabilmek için harekete geçme kararı aldı. Yönetimin, Teknik Direktör Terim'in de onayıyla, önümüzdeki günlerde futbolcusuyla masaya oturacağı ve anlaşma zemini arayacağı ifade
edildi. Yöneticilerin, "10 numarada hep sorun yaşıyoruz, bari elimizdeki 11'i kaçırmayalım" dedikleri belirtildi.
Hasan Şaş'a sezon başında yıllık 2 milyon dolar teklif eden ancak daha sonra bu teklifini düşüren ve peşinatı taksitlere bölen yönetimin, yıldız oyuncusuna yeni bir teklifle gelmesi halinde tarafların anlaşma şansına sahip oldukları öğrenildi. Menajerleri kanalıyla Avrupa'nın birçok kulübü ile temasta olan yıldız oyuncunun, gelen tüm teklifleri sezon sonuna kadar askıya aldığı ve öncelikle kulübüyle masaya oturup daha sonra kesin kararını vereceği bildirildi.
Baliç'e başarılı operasyon
Bu arada Gençlerbirliği karşılaşmasının ilk yarısında dizi dönen ve önceki gün yapılan kontroller sonrası sol dizinde meniskus yırtığı ile ön çapraz bağlarında kopma tespit edilen Boşnak yıldız Elvir Baliç, dün Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde başarılı bir ameliyat geçirdi. Operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Taşer, dizde beklenenden daha az hasar tespit ettiklerini ve sorun bulunan bölgeyi yeni baştan revize ettiklerini ifade etti. Daha önce kadavradan alınarak Baliç'in dizine nakledilen dokuların yerine Elvir'in kendi dokularını kullandıklarını kaydeden Taşer, Boşnak yıldızın beklenenden daha önce sahalara dönebileceğini vurguladı. Taşer, "Baliç iki buçuk ay içinde koşulara, dört ay içinde ise takımla çalışmalara başlayabilir. Bir aksilik çıkmadığı takdirde 4.5-5 ayda sahalara döner" dedi. Baliç perşembe günü taburcu olacak.