Hasan Şaş: Yoruldum artık, devre arasında gideceğim

Maçın 80. dakikasında verilmeyen penaltıya sinirlenen Hasan Şaş, ikinci sarı kartını görünce çıldırdı. Tecrübeli oyuncu zorlukla sahadan çıkarıldı. Hasan, soyunma odasına giderken dördüncü hakem Mete Kalkavan ve takım menajeri Mustafa Turgun'la da tartıştı.

  • Maçın 80. dakikasında verilmeyen penaltıya sinirlenen Hasan Şaş, ikinci sarı kartını görünce çıldırdı. Tecrübeli oyuncu zorlukla sahadan çıkarıldı. Hasan, soyunma odasına giderken dördüncü hakem Mete Kalkavan ve takım menajeri Mustafa Turgun'la da tartıştı. Maç sonrası bir açıklama yapan sarı-kırmızılı futbolcu, kendisine büyük haksızlık yapıldığını ileri sürerek, artık Türkiye'de futbol oynamayı düşünmediğini açıkladı. Hasan, agresif oyuncu olarak mimlendiğini dile getirerek, "Bu saatten sonra Türkiye'de futbol oynayamam. Yoruldum, devre arasında ayrılacağım. Artık burada yerim olmadığını düşünüyorum. Devre arası yöneticilerimle oturup konuşacağım ve yurtdışından bir kulüp araştıracağım" dedi.
  • Hasan'a teknik direktör Feldkamp'ın yanıtıysa gecikmedi. Tecrübeli teknik adam maç sonrası basın toplantısında, "Hasan gibi profesyonel bir futbolcunun böyle bir şey söylemeye hakkı yok. Böyle mükemmel bir performans gösteren Hasan'ın bu açıklamayı yapmadan sakinleşmesi gerekir. Galatasaray'ı bırakmak gibi bir düşüncesi varsa bırakmaması için elimden geleni yapacağım" dedi. Kalli, ikinci yarıda müthiş oynadıklarını söylerken, rakiplerinin sürekli kendilerine karşı en iyi futbollarını oynadıklarını öne sürdü.
  • Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, özellikle ikinci yarıda iyi bir futbol sergilediklerini söyledi. Polat, Hasan Şaş'la ilgili olarak da, "Böyle yapmamalı ve sinirlerine hâkim olmalıydı" diye konuştu.
  • İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ilk yarıda hedefledikleri neticeyi aldıklarını ancak ikinci yarıda Galatasaray'ın bütün kozlarını sahaya sürerek topun düştüğü alanlarda hâkimiyeti ele geçirdiğini söylerken, verdikleri mücadele ve oynadıkları futboldan dolayı oyuncularını kutladığını ifade etti.
  • İlk devrenin sonunda Hasan'la İlyas soyunma odasına giderken tartıştı. İkili arasındaki tartışmaya Hakan Şükür de karışırken, diğer futbolcuların araya girmesiyle olay yatıştı.
  • Panionios maçında sakatlanan, ancak yapılan tedavinin ardından dünkü maça yetiştirilen Lincoln, sakatlığı tekrar edince maçın 25. dakikasında yerini Sabri'ye bıraktı.
  • Galatasaray Lisesi'nin 526. kuruluş yılı düzenlenen etkinlikle kutlandı. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda düzenlenen kutlama organizasyonunda, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ve Galatasaraylılar Derneği Başkanı Candan Erçetin de yer aldı. Lisenin 1957 mezunlarına 50. mezuniyet yılı berat ve madalyaları verilirken, geleneksel Galatasaray pilavı yendi.