Hasan Şaş'ta beklenen son

Galatasaray'da kalıp kalmayacağı yılan hikayesine dönen ve sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Hasan Şaş, uzun süredir...
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

MİLANO/İSTANBUL - Galatasaray'da kalıp kalmayacağı yılan hikayesine dönen ve sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Hasan Şaş, uzun süredir menaceri aracılığıyla görüştüğü İtalya'nın Inter kulübüyle ön anlaşma imzaladı. Milli futbolcu, Milano ekibiyle yıllığı 1.7 milyon euro olmak üzere, üç yıllığına ön anlaşma yaptı. Hasan Şaş, Sarı-Kırmızılı kulüple sözleşmesi sürdüğü için resmi imzayı sezon sonunda atacak.
Yıllık 2.3 milyon euroda ısrar eden Hasan'ı ikna etmek için Inter yöneticileri, Manchester United'ta forma giyen Ryan Giggs'i koz olarak gösterdi. İtalyan yöneticiler, milli futbolcuya 2.3 milyon euroda ısrar etmesi durumunda transferden vazgeçebilecekleri ve Giggs ile masaya oturacaklarını söyledi. Bunun üzerine Hasan, yıllık 1.7 milyon euroya Inter kulübüne "evet" dedi. Ancak Giggs'in daha sonra İngiltere'den ayrılmayı düşünmediğini açıklamasıyla Milano ekibinin blöf yaptığı ortaya çıktı.
Böylece Hasan Şaş, Emre Belözoğlu, Okan Buruk ve Hakan Şükür'ün ardından Inter'e transfer olan dördüncü Galatasaraylı futbolcu oldu.