Hasan Şaş'tan Erkan Zengin itirafı

Hasan Şaş'tan Erkan Zengin itirafı
Hasan Şaş'tan Erkan Zengin itirafı
Eski milli futbolcu Hasan Şaş, Süper Lig'de gelecek sezondan itibaren uygulanacak yeni yabancı futbolcu kuralı hakkında açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 'da yorumculuk yapan Hasan Şaş, "Karman çorman bir durum var. Öncelikle Beşiktaş 'a yazık oldu. Bu planlamayı en iyi yapan kulüplerden biriydi. İstediği davayı açabilir. İkincisi 14 yabancı bana fazla geldi. 8 yabancı olmalı ve hepsine oynama hakkı verilmeliydi. Üçüncüsü kulüpler sıfır borçlu olduğu zaman transfer yapacak. Bu durumda hiçbir kulüp transfer yapamayacak. Çünkü hepsinin borcu var" dedi.

Şaka gibi! Yıldırım Demirören yine çark etti


Yeni kuralın Anadolu kulüplerini zorlayacağını vurgulayan Hasan Şaş, "Menajerler büyük paralar kazanırken, kulüplerin sıkıntı çekeceğini düşünüyorum. Her kulüp, 14 yabancı transferi yapacak durumda değil" şeklinde konuştu.

Galatasaray 'ın eski yardımcı antrenörü, "Bir anımı anlatayım; ben yardımcı antrenörken, Erkan Zengin'i istemiştim. 11 milyon Euro demişlerdi. Artık böyle bir rakam telaffuz etmeyecekler. Herkesin değeri belli olacak. Tarık Çamdal transfer edilirken 4.5 milyon Euro verilmeyecek. 2 milyon Euro'luk oyuncuya kimse 8 milyon Euro demeyecek. Selçuk İnan ve Burak Yılmaz gibi 4-5 yıllık imza atan oyuncular kurtardı kendini. Ancak bundan sonra kimse o paraları göremeyecek" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim: Dedikodu yapacağımıza...