Hasan Şaş'tan Fenerbahçe yorumu

Hasan Şaş'tan Fenerbahçe yorumu
Hasan Şaş'tan Fenerbahçe yorumu
Galatasaray'da uuzn yıllar futbol oynayan ve teknik direktör Fatih Terim'in yardımcığını yapan Hasan Şaş, Fenerbahçe'nin yeni transferlerini değerlendirdi.

RADİKAL - NTV Spor yorumcusu Hasan Şaş, Fenerbahçe 'nin 3-2 kazandığı Olympiakos maçının ardından, "Fenerbahçe topun arkasında daha iyi duran, futbolcuların gücünün kuvvetinin yanı sıra teknikleriyle de bir şeyler yapmaya çalıştığı takım görüntüsü içerisindeydi. Çok transfer yaptılar. Bu nedenle kısa sürede takım haline gelmek zor. Vitor Pereira da akıllık etmiş. Devamlı hazırlık maçı yapıyor ve iyi takımlarla oynuyor. En iyi antrenman maçtır. Fenerbahçe'yi çok iyi buldum" ifadelerini kullandı.

Futbolcuların performansı hakkında ise eski milli futbolcu, "Stoper Ba'da biraz aksaklıklar gördüm. Fernandao'yu aynı gördüm, Bursaspor'daki gibi. Defans oyuncularını dağıtıyor, onları yoruyor. Rakip savunmacılar Fernandao'ya karşı oynamaktan çok zorlanır. Nani çok yetenekli ama bu tip oyuncuların biraz daha güce, kuvvete ihtiyacı var. 15 gün sonra özellikle Shakhtar maçında Nani'yi daha iyi bekliyorum. Şu an tam hazır değil. Meireles'i çok iyi buldum. Belki de bu sene Fenerbahçe'nin en kilit oyuncularından olacak. Şener'i iyi buldum. Caner zaten eskisi gibi. Krasic oyuna girdikten sonra fena değildi" şeklinde konuştu.

Hasan Şaş, "Henüz daha erken. Shakhtar Donetsk maçı, Fenerbahçe'yi tam anlamıyla değerlendirmek için bize fırsat sunacak. Alınan yıldızları  takım içerisinde düşünürsek, takım olgusu içerisinde düşünürsek Fenerbahçe özellikle Türkiye Ligi için çok tehlikeli bir takım oldu" dedi.