Hasan Şaş'tan Prandelli'ye: İhanet...

Hasan Şaş'tan Prandelli'ye: İhanet...
Hasan Şaş'tan Prandelli'ye: İhanet...
Galatasaray'ın eski yardımcı antrenörü Hasan Şaş, sarı-kırmızılı takımın 3-0 mağlup olduğu Trabzonspor maçını değerlendirdi.

RADİKAL - NTV Spor 'da yayınlanan '90+' programında yorumculuk yapan Hasan Şaş, Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli'nin kadro tercihini eleştirdi.

Oyuncu değişikliklerinin hatalı olduğunu savunan Hasan Şaş, "Prandelli'nin ilk hamlesi Emre Çolak-Umut Bulut değişikliği. Yekta Kurtuluş zaten oranın oyuncusu değil, zaten orada 45 dakika yapamadı. Yekta'yı oyundan alacaksın, sol ayaklı Emre ile belki daha işler olabilirdi. Daha sonra Yekta-Weley Sneijder değişikliği. Zaten sistemde zorluk çeken Galatasaray'da 3 kişi ileride kalmaya başladı. Orta sahada sıkıntılar yaşandı. Umut Bulut geri gelmeye başladı. Biraz daha gelse kırmızı kart görecekti. Selçuk İnan'ın morali bozuldu. Bu handikaplar arasında maç kazanmak çok zor. Golden önce penaltı ve kırmızı kart pozisyonu var. Trabzonspor daha çok rahatlayabilirdi" dedi.

Prandelli'nin kendine ihanet ettiği yorumunda bulunan Galatasaray'ın eski opyuncusu, "Geçen hafta sistemde sorun yoktu, herkes yerindeydi. Bu sefer oyuncu sektesine uğrattı Galatasaray'ı. Kendine ihanet etti. Bu maçı her ne kadar Ersun Yanal kazandıysa, o kadar da Prandelli verdi bu maçı. Kimse Galatasaray'dan bu kadar kolay maç alamaz. Türk Telekom Arena'da olamaz. Ne kadar kötü olursa olsun" ifadelerini kullandı.