'Hasan'dan faydalanacağız'

Galatasaray'da en önemli mesele haline dönüşen Hasan Şaş konusunda, teknik direktör Fatih Terim görüş bildirdi. Terim, haftalık olağan basın toplantısında "Hasan bizim gündemimizde normal bir oyuncu olarak vardır.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da en önemli mesele haline dönüşen Hasan Şaş konusunda, teknik direktör Fatih Terim görüş bildirdi. Terim, haftalık olağan basın toplantısında "Hasan bizim gündemimizde normal bir oyuncu olarak vardır. Hakkında çıkan haberler inşallah bir kaynağa dayanıyordur. Kimse onu herhangi bir takıma imza atmaya mecbur edemez. Galatasaray'a da imza atmak zorunda değildir ama takımı için çalışmak zorundadır. Hasan'dan faydalanmak istiyoruz" dedi. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Sarı-Kırmızılı futbolcular Hakan Ünsal ve Ergün Pembe ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Terim, Galatasaray takımının başına yeniden geldiği dönemde Hasan Şaş'ın bir yere gidemeyeceği yönünde yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine, "Hasan'a karşı hiç bir kırgınlığım yok. Duygusal bir yön de asla kullanmadım. O, bu transferi çok önemsiyor. 31 Ocak tarihine kadar gerek benim, gerek ise kulüp başkanımız tarafından Hasan'ın takımda kalması yönünde her türlü fedakarlık yapılmıştır. Mayıs ayına kadar bu konuyu dondurmakta hem Galatasaray için, hem de Hasan için fayda vardır. Hasan iyi olduğu zaman takıma da koyarız. İmza atmadı diye kadroya almamak gibi bir davranış Galatasaray'a ve bize yakışmaz" diye konuştu.
Terim, ligde artık kolay maç kalmadığını söyleyerek, bazı takımların şampiyon olmak için, bazı takımların ise düşmemek için mücadelesini sürdüreceğini anlatırken, hafta sonu Kocaelispor'la yapacakları maç için ise, "İki takım arasındaki karşılaşmalar bugüne dek hep çekişmeli geçmiştir. Ben oyuncularıma güveniyorum. Durumun bilinci içindeler. Evimize iyi bir sonuçla döneceğiz" dedi.
Tecrübeli teknik direktör, ligde iki hafta sonra ezeli rakipleri Fenerbahçe'yle oynayacakları mücadeleyle ilişkin olarak da öncelikle ligde Kocaelispor'la, Türkiye Kupası'nda da Malatyaspor'la yapacakları karşılaşmaları düşündüklerini, derbi maçının sonra geldiğini ifade etti. Terim son olarak, ligde kendileri için ne türi handikaplar olduğu yönündeki bir soruya da, "Bizim tek handikapımız var; kendi oyuncularımız. Onlar iyi olduğu sürece hiç bir problemimiz olamaz" diyerek sözlerini tamamladı.
İlk tercihi Avrupa
Öte yandan Hasan Şaş'ın Menaceri Mehmet Soykök, oyuncunun transferi ile ilgili hiçbir şeyin net olmadığını söyledi. Hasan Şaş'ın artık ilk tercihinin kesinlikle Avrupa olduğunu ifade eden Soykök, "Hasan henüz hiçbir takımla görüşmedi de, anlaşmadı da. Ancak, gelişmeler bize Fenerbahçe'nin de Hasan'ı transfer etmek için bir çaba içine gireceğini gösteriyor. Fenerbahçe'den de bir teklif gelmesini bekliyoruz. Hasan ile hemen hergün konuşuyoruz. Bu konuşmalarımızdan çıkardığım, Hasan'ın artık ilk tercihinin kesinlikle Avrupa oldu-ğudur'' diye konuştu.