Hasan'ın kalması için ikna turları

Hasan Şaş, Türk futbolunun en 'sinirli' figürlerinden biri olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Kariyeri boyunca hakeme itirazdan sayısız kart gören Şaş, son olarak birkaç hafta önce Gaziantepspor maçında eski takım arkadaşı Ergün Penbe'ye küfretmesiyle gündeme gelmişti.

İSTANBUL - Hasan Şaş, Türk futbolunun en 'sinirli' figürlerinden biri olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Kariyeri boyunca hakeme itirazdan sayısız kart gören Şaş, son olarak birkaç hafta önce Gaziantepspor maçında eski takım arkadaşı Ergün Penbe'ye küfretmesiyle gündeme gelmişti. 47 kez Milli Takım formasını giymiş 31 yaşındaki futbolcu önceki günkü İstanbul BB maçında takımını 10 kişi bırakırken karşılaşmanın ardından "Devre arasında Türkiye'den ayrılıyorum" açıklamasıyla futbol gündeminin manşetine çıkmıştı.
Şaş, Fenerbahçe derbisine hazırlanan takımının dünkü antrenmanına çıkmadı. Tecrübeli futbolcunun sakat olduğu için antrenmana çıkmadığı, sabah tesislerde tedavi olduktan sonra MR çektirdiği açıklandı. Hasan'ın kırmızı kart gördükten sonra oyundan çıkarken tartıştığı futbol takımı menajeri Mustafa Turgun, Hasan'ın maçtan sonra kendisini telefonla
arayarak özür dilediğini belirterek, "Biz olayı kapattık. Bugün kendisini görmedim. Sabah tedavi olup MR'a gitmiş" dedi. Turgun, kendisinin ve futbolcuların Hasan Şaş'ı kararından vazgeçirmek için elinden geleni yapacaklarını söyledi. Turgun, Hasan'a para cezası verileceğini de belirtti.
Galatasaraylı yönetici Haldun Üstünel de Şaş'ın, İstanbul BB maçından sonraki açıklamalarını, "Kendisiyle maç dönüşünde konuyu konuştuk. Kızgınlık anında söylenmiş sözlerdir diye düşünüyorum. Bu konuyu kendisiyle oturup tekrar değerlendireceğiz. Hasan da kısa bir süre içinde
açıklama yapacaktır" diye değerlendirdi.
Lincoln yetişmeyebilir
İstanbul BB maçında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Brezilyalı oyuncu Lincoln'ün, sol uyluk arka adalesinde zorlanma tespit edildi. Lincoln'ün, dün MR'ı çekilirken, tedavisine hemen başlanan Brezilyalının, sakatlıkları süren diğer futbolcular gibi günde çift seansla yoğun bir şekilde tedavi göreceği bildirildi. Brezilyalının Fenerbahçe maçında oynayıp oynamayacağı, yapılacak tedaviye vereceği cevaba bağlı. (Spor Servisi)