Hasol: Canaydın sadece güzel konuşuyor

Mali kurulun görüşmeler bölümünde üyeler, başkan Canaydın'a ve yönetim kuruluna sert eleştirilerde bulundu. Üyelerden Taner Aşkın, Canaydın'ı istikrarsızlıkla suçladı.

İSTANBUL - Mali kurulun görüşmeler bölümünde üyeler, başkan Canaydın'a ve yönetim kuruluna sert eleştirilerde bulundu. Üyelerden Taner Aşkın, Canaydın'ı istikrarsızlıkla suçladı. Başkanın yaptığı konuşmayla üyelere pembe bir tablo çizdiğini, ancak gerçeklerin bundan çok farklı olduğunu savunan Aşkın, başkanlık dönemlerindeki yönetici değişikliklerine dikkat çekerek, "İlk döneminden bugüne kadar gelen sadece bir kişi, iki dönemde yönetiminde yer alan ise dört kişi var. Acaba ayrılan arkadaşlar layıkıyla görev yapamadıkları için mi ayrıldılar ya da seçilirken mi yanlıştılar" diye konuştu. Aşkın, kulübün borçları nedeniyle mal varlığının bloke edildiğini söyleyen başkana tepki göstererek, "Galatasaray'ın borcuna kefil olmak, bu kulübün tapusunu elinize alacağınız anlamına gelmez" ifadelerini kullandı.
Eski yöneticilerden Doğan Hasol da, başkanın güzel konuşmakla yetindiğini söyledi. Hasol, "Konuşurken yüreğimize sular serpiyor. Artık canım sıkıldığında, içime su serpilsin diye başkanın konuşacağı toplantı-lara geliyorum" şeklinde konuştu. Hasol, beş yıl önce verilen sözlerin tutulmadığını söy-lerken "Yıldız futbolcular, yeni stadımız, şam-piyonluklar ve Avrupa'da başarı ortada" dedi.
Üyelerden İzzet Ungan da, Okan Buruk'un yeniden takıma dönüşü ve Adnan Sezgin'in konusunda tepki gösterdi. Ungan, "Daha önce Galatasaray'dan ne şekilde ayrıldığı belli olan bir oyuncu mu transfer edilir? Bu oyuncu iki yıl önce kulübe kabul edilmemişti. Yönetim Kurulu'nu anlamıyorum" dedi. Ungan ayrıca, Adnan Sezgin'in İstanbulspor Kulübü Başkanı olduğu dönemde bazı yasal olmayan eylemlerle anıldığını ve teşvik primi dağıtımı yaptığını iddia etti. (Spor Servisi)