Hasret yağmurla sona erdi...

Hasret yağmurla sona erdi...
Hasret yağmurla sona erdi...
Sezonun ilk resmi maçında evinde Derry City'yi 4-2'yle geçen Trabzonspor, Avrupa'da 9 maçlık galibiyet özlemini de noktaladı.

Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk maçında Derry City’yi 4-2’lik skorla ve rahat bir oyunla geçen Trabzonspor, Avrupa’da dokuz maçlık galibiyet hasretine de son vermiş oldu. Sezonun ilk resmi maçında Kuzey İrlanda’da 25 Temmuz’da oynanacak rövanş için oldukça avantajlı bir skor elde eden Bordo-Mavililer, son olarak 14 Eylül 2011’de Şampiyonlar Ligi grup aşamasında İtalyan devi Inter’i deplasmanda 1-0 mağlup etmiş ve o günden sonra Avrupa’da oynadığı 9 maçta 3 kez mağlup olmuş, 6 kez de yenilmişti.
Avrupa sahnesinde gecenin en gollü maçı da olan karşılaşma sonrası tur için oldukça avantajlı bir skor elde eden temsilcimizde teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, “Takım olarak ikinci ve üçüncü bölgedeki hareketliliğimiz üst düzey olmasa da müsabakanın zorluk derecesine bakıldığında genel olarak iyi sayılabilir” dedi.
Hayalinin Barcelona’yla final oynamak olduğunu yineleyen Akçay, “Belirli bir kaliteyi yakalamış takımların olağanüstü olaylarla karşılaşmadığı sürece sürprize uğramayacağını düşünüyoruz. İdealim Barcelona ile final oynamak. Bu maçın bir başlangıç olmasını istiyorum. İnşallah benim rüyamla Trabzonspor’un rüyası kesişir. Buna Tanrı karar verecek” diye konuştu.

‘Derry’lerini yüzdük’

Trabzon’daki yerel gazeteler de galibiyete geniş yer ayırırken Karadeniz gazetesinin ‘City, 4 Derry 2 Kemik kaldı’ başlığı ile Günebakış gazetesinin ‘Derry’lerini yüzdük’ manşeti dikkat çekti. Taka gazetesi galibiyete ‘Formasıyla ruhuyla geri geldi efsane’ başlığıyla vurgu yaparken, Kuzey Ekspres gazetesinin manşeti ‘Cas’a selam yola devam’ şeklinde oldu.