"Hatıralarını silmeye çalışacağız"

"Hatıralarını silmeye çalışacağız"
"Hatıralarını silmeye çalışacağız"
Galatasaray maçı öncesinde basının karşısına çıkan Kopenhag teknik direktörü Solbakken, Galatasaray'ın Parken Stadı'yla olan hatıralarını silmek istediklerini belirtti.

UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda yarın Galatasaray ile oynayacakları maçın Parken Stadı’nda yaptıkları idmanı öncesinde basın toplantısı düzenleyen Solbakken, UEFA kupasını aldığı Parken Stadı’nın Galatasaray ve taraftarları için önemli bir hatırası olduğunu söyledi. Norveçli Teknik adam, “Bu statta bazı oyuncular ve taraftarlar için güzel hatıralar olmuştur ama maçtan sonra bu hatıraları silmeye çalışacağız.” sözlerini kullandı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ BAŞKA BİR ORTAM

İstanbul ’daki maçta iki takım arasında performans ve kalite farkı olduğunu bildiğini ancak yarınki maçtan sonra taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmayacaklarını söyleyen Solbakken, “İki takım için de kolay olmayacaktır, ama güzel bir maç çıkaracağız” diye konuştu.
Kopenhag’ın ligde hafta sonu çok iyi bir performans sergilediğini ve o maçtaki kazanımı bu maça nasıl yansıtabilecekleri sorulan teknik direktör Solbakken, şunları kaydetti:
“Hafta sonu oynadığımız maça bakarsak bu maçta bayağı bir değişiklik olabilir. Şampiyonlar Ligi başka bir ortam onun için başka önlemler gerektiriyor. Bizim için önemli birkaç değişiklik yaparım ancak daha karar veremedim. Duruma bağlı, belki yatarken rüyamda bir oyuncunun gol attığını görürüm de onu takıma alırım ama şu anda hiçbir futbolcum maça çıkıp çıkmayacağını bilmiyor.”


SNEİJDER’İN YOKLUĞU KÜÇÜK BİR AVANTAJ OLABİLİR

Sneijder ve Muslera’nın yokluğunun Kopenhag’ın taktiğini değiştirip değiştirmeyeceği de sorulan Solbakken, Galatasaray’ın başka kalecilerinin de olduğunu, bu nedenle kendileri için bu yokluğun önemli olmadığını anlattı.
Sadece Sneijder’ın olmayışının kendileri için küçük bir avantaj olduğunu bildiren Solbakken, “Sonuçta bu bir takım oyunu. Galatasaray’da sistem olarak iki tercih var. Biri Drogba etrafında yapılan oyun sistemi, diğeri Mancini geldikten sonra oynatmaya başladı ki o da Drogba ve Burak Yılmaz’ın yan yana oynaması ama sonuçta bunlar bizi pek etkilemiyor.