Havuzda gün Amerikalıların

Dünya Yüzme Şampiyonası'nın 14. gününde havuzdan iki rekor çıkarken, bunlardan birinde, beklenildiği üzere, Amerikalı Michael Phelps'in imzası vardı.

MELBOURNE - Dünya Yüzme Şampiyonası'nın 14. gününde havuzdan iki rekor çıkarken, bunlardan birinde, beklenildiği üzere, Amerikalı Michael Phelps'in imzası vardı. Phelps'in yanı sıra Ryan Lochte, Klete Keller ve Peter Vanderkaay'dan oluşan ABD Milli Takımı, 4x200 metre serbestte 7.03.24 ile dünya rekoru kırarak birinci oldu. Phelps böylece turnuvada beşinci altın madalyasını aldı.
Amerikan takımından Ryan Lochte ayrıca 200 metre sırtüstünde 1.54.32 ile rekor kırarak birinci oldu. Erkekler 200 metre kurbağalama yarışının galibi de Japon Kosuke Kitajima'ydı. Bayanlardaki müsabakalara ise Avustralyalı yüzücüler damgalarını vurdu. 100 metre serbestte Libby Lenton, 200 metre kurbağalamada da Leisel Jones rakiplerini geride bıraktı.
Türk Milli Takımı içinse dün yine kötü bir gündü. Biçer Göksu, erkekler 100 metre kelebekte 58.36 ile serisinde yedinci, genel klasmanda ise 83. olarak elendi. Bayanlar 50 metre kelebekte yarışan Iris Rosenberg ise serisinde sekizinci, genel klasmanda 42. oldu ve yarı final şansını yitirdi. (Spor Servisi)