Hayallerinin peşine düştü

Ülkerspor'un çiçeği burnunda antrenörü Ergin Ataman,
yeni takımındaki hedeflerinin çok büyük olduğunu, kendisine güvenmeleri durumunda Ülker'i bir gün Final Four'da final oynatmayı düşündüğünü söyledi.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

BARSELONA - Ülkerspor'un çiçeği burnunda antrenörü Ergin Ataman,
yeni takımındaki hedeflerinin çok büyük olduğunu, kendisine güvenmeleri durumunda Ülker'i bir gün Final Four'da final oynatmayı düşündüğünü söyledi. Siena'dan ayrıldıktan sonra 5 aylık bir dinlenme döneminde Avrupa'nın çeşitli kulüplerinden teklif aldığını vurgulayan Ergin Ataman, bunların en cazibinin Ülker'den geldiğini, bu teklifi severek kabul edip Avrupa'nın en başarılı kulüplerinden birinin başına geçmekten son derece memnun olduğunu belirtti.
Ülker'de hemen bir başarı yakalama sözü kimseye vermediğini vurgulayan Ataman, bunun bir zaman meselesi olduğunu, ancak kulübün kendisine güvenmesiyle başarının da kendiliğinden geleceğini ifade etti. Ataman, "Basketbolda yatırım ve isim yapmış bir kulüpte çalışıyorum. Elimizde mevcut bir kadro var. Bunların içinde Yunanistan'da oynayarak Eurolig Kupası'nı müzesine götürmüş İbrahim Kutluay gibi tecrübeli isimler de var. Başarı gelecektir, yeterki Türk halkı ve taraftar bize güvensin" dedi.
'Kulüpler yatırım yapmalı'
Türkiye'de basketbolun son dönemde bir çöküş içinde olduğunu da vurgulayan Ataman, kulüplerin bir an evvel birkaç yıl önce Ülker, Efes gibi yaptıkları yatırımlara devam etmelerini, aksi taktirde bu çüküntünün durdurulamayacağını savundu. Ergin Ataman, kulüpler bazındaki başarızlığın Milli Takıma da yansıdığını, herkesin dayanışma içersinde olması gerektiğini de belirtti. Genç çalıştırıcı, başarılı bir dönem geçirdiği dönemde Avrupa'nın çeşitli kulüplerine transfer olan bazı oyuncuların tekrar Türkiye'ye dönmeyi arzu ettiklerini, bunların geri gelmesiyle Türk basketbolun çıkışının bırakıldığı yerden devam edeceğini savundu.
Milli Takım ile igili bir soruya da "Bu davadan kaçılmaz. Her teknik direktörün gönlünde bir gün Milli Takımı çalıştırmak yatar" diyerek cevaplayan Ataman, Basketbol Federasyonu'ndan resmi teklif almadığını belirterek "Alsaydım, seve seve Milli Takımı çalıştırırdım" dedi. Ataman, Siena'da çok başarılı iki sezon geçirdiğini, ancak daha büyük hedefleri amaçladığından dolayı bu kulüpten ayrıldığını, İtalya ve İspanya'dan gelen tekliflere ise, kendisini bu hedeflere taşıyacak potansiyelde kulüpler olmadığından red cevabı verdiğini vurguladı. Ataman, hayatındaki en büyük arzusunun bir gün Avrupa kupasını bir Türk takımı ile havaya kaldırmak olduğunu, bu hedefini gerçekleştirinceye kadar da mücadelesine devam edeceğini sözlerine ekledi.