'Hayati üç puan aldık'

'Hayati üç puan aldık'
'Hayati üç puan aldık'
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Olimpiyat Stadı'nda 2-1 kazandıkları Kayserispor maçını değerlendirdi.


İSTANBUL - Slaven Bilic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Kayserispor karşısında çok iyi oynamadıklarını ve işi zora sokarak maçı bitirdiklerini belirterek, "İşi biraz daha erken bitirmeliydik. Hakikaten hayati üç puan aldık. Sezonun son düzlüğündeyiz. Büyük takımlar kötü oynadıkları zaman da kazanma alışkanlıklarına sahiptirler. Bugün bunu yaptık" diye konuştu.

Karşılaşma öncesinde gergin ve endişeli olduğuna dikkati çeken Hırvat çalıştırıcı, şunları söyledi:
"Bunun bazı nedenleri var. Birçok oyuncumuzu sakatlık nedeniyle kullanamadık. Bazılarını ilk onbirde oynatıyorduk. Bazıları kenardan gelip katkı veriyordu. Bugün oynayanların bir bölümü fizik olarak yeterli değildi. Fakat onları kullanmak zorundaydık. İlk yarıda çok şanssız olan bir takıma karşı oynadık. Kayserispor yukarılarda olması gereken bir takım. Üst üste üç maç kazanarak, öz güvenli geldiler. Galatasaray 'ı yendikten sonra karşımıza çıktılar."

Kardemir Karabükspor maçında olduğu gibi Kayserispor karşısında da savunmada sıkıntılar yaşandığı yönündeki soruyu Slaven Bilic, "Takım savunmasında büyük sorunlar yaşamıyoruz. Galatasaray ile birlikte en az gol yiyen takımız. Kardemir Karabükspor maçında durum farklıydı. Oyun 0-0 gidiyordu. Yüklendiğimiz bölümde Dany'nin boşalttığı alanı kapatamadık. Bugün de oyunu 2-0 götürürken arkada alanı daha iyi kapatmalıydık. Bunlar engellenebilir hatalar. Oyuncularımız işi birbirlerine havale ederken böyle bireysel hatalar çıkıyor. Neyse ki Kardemir Karabükspor maçında olduğu gibi pahalıya patlamadı" şeklinde yanıtladı.

Kayserispor karşısında ligin ikinci yarısındaki performanslarına benzer bir görüntü ortaya koyamadıklarına dikkati çeken siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, "Bütün sorunlara rağmen iyi sonuç aldık" derken, hakem Cüneyt Çakır'ın performansı konusunda şöyle konuştu:
"Maçta gördüğüm bazı pozisyonlar var. Kayserispor, penaltı veya kırmızı kart için şikayet ediyor. Olabilir, pozisyonları izlemem gerekiyor. Pozisyonları görmedim. Bu gece bunları izleyeceğim. Sonrasında dürüst şekilde fikrimi söyleyebilirim. Kayserispor'un şikayetini anlıyorum. Ölüm kalım mücadelesi veriyorlar."

FERNADES KONUSU

Rus gazetecilerin, "Fernandes'in, Lokomotiv Moskova'ya transfer olacağı söyleniyor, ne diyorsunuz?" şeklindeki sorusunu Slaven Bilic, "Bana Türk medyası hemen hemen her gün soruyor. Fernandes şu anda sakat. Tedavisi devam ediyor. Sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Sezon sonuna kadar bizim oyuncumuz. Kalan altı maçta katkı yapabilir. Sakatlığından dolayı mümkün görünmüyor. Yazın transfer döneminde ne olduğunu göreceğiz" diye yanıtladı.

Şampiyonluk konusunda şanslarının ne olduğu konusunda ise Bilic, şunları söyledi:
"Bu sezon birçok zorluk yaşıyoruz. Birinci sorun stat konusu. Her kulüp için stat önemlidir. Bizim için daha da önemli. Bu koşullarda mücadele ediyoruz. Finansal olarak rekabet ettiğimiz Fenerbahçe ve Galatasaray'a karşı belli zorluklarımız var. Beşiktaş 'ın teknik direktörü ve oyuncusu, koşullar ne olursa olsun şampiyonluk için mücadele eder. Fenerbahçe favori gibi görünüyor. Biz de yarışın içinde kalmaya çalışıyoruz. Genç bir takımımız var ve birçok sakatlık yaşadık. Bu koşullarda takımın iyi iş çıkardığına inanıyorum. Sezonun son bölümünde de bu performansı yükselterek devam ediyoruz."

Bilic, yarın Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi maçı konusunda ise "Büyük bir derbi. Türk futbolunun en büyük derbilerinden biri. İyi maç olmasını diliyorum. Olaysız bir derbi olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
Bu arada, karşılaşmayı Portekiz milli takım yardımcı antrenörünün de izlediği öğrenildi. (AA)