'Hayatımda pes etmek diye bir şey yok'

'Hayatımda pes etmek diye bir şey yok'
'Hayatımda pes etmek diye bir şey yok'

Güneş, oyuncularının transferden olumsuz etkilendiklerini söyledi.

TRABZON - Süper Lig ’e üç maçta 4 puanla başlayıp Avrupa Ligi play-off turunda Videoton’a elenen Trabzonspor’da Teknik Direktör Şenol Güneş dün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi. Ligde son olarak Gaziantepspor’a yenildikten sonra Başkan Sadri Şener’le tartıştığı ve istifa edeceği iddia edilen tecrübeli çalıştırıcı, başkan ile teknik heyet arasında sorun olmadığını, sadece fikir ayrılıkları yaşandığını söyledi. İstifa etmesinin söz konusu bile olmadığını belirten Güneş “Benim hayatımda pes etmek diye bir şey yok. Savaşırım. Daha kötü günleri aştığım için öyle bir şey düşünmüyorum” dedi.
Şenol Güneş sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa Ligi’nden elenmek bizim için çok üzüntü verici bir olay. 2 maçta da rakipten üstün olmamız gerekirdi ama elenen bir takım olduk. Bu bizim için kabul edilebilir bir olay değil. Aynı zamanda 3 lig maçında 4 puan da başarı hanesine yazılamaz.”

‘Sorumlu benim’ Başarısızlığın sorumlusunun kendisi olduğunun altını çizen Güneş “Beklentiye cevap verememenin baskı ve güvensizliği arkasından getirdiğini düşünüyorum. Ne olursa olsun bu kadro bu maçları almalıydı, onu sağlayamadık. Sakatlarımız da oldu” açıklamasını yaptı.